Ali Bilir’in yenildiği TÜRSAB Başkanı ağır konuştu

  • 0
  • 3547
Ali Bilir’in yenildiği TÜRSAB Başkanı ağır konuştu

Beykoz Belediyesi eski Başkan yardımcılarından Ali Bilir’in, birlikte çalışırken karşısına rakip olarak çıktığı ve seçimleri kaybettiği TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın kongre sonrası yaptığı konuşmada yer yerinden oynadı.

Dibine kadar kaybedenler var

TÜRSAB Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği 25. Olağan Genel Kurulu'nda Firuz Bağlıkaya’nın karşısında seçimleri kaybeden Ali Bilir, 1193 oy almış ve 2. Olarak seçimi kaybetmişti. Kullanılan oyların 2 bin 302’sini alarak yeniden TÜRSAB Başkanlığına seçilen Firuz Bağlıkaya konuşmasında rakiplerine ateş püskürdü. Ağır ifadeler kullanan Bağlıkaya, "Biz burada sadece bir seçim kazanmadık. Bugün burada tarih yazdık, destan yazdık. Bundan önce seçimleri kazandığımızda, kaybeden yok, kazanan TÜRSAB demiştik. Bu sefer de kazanan yine TÜRSAB ve inananlardır. Ama bu sefer dibine kadar kaybedenler de var.” ifadelerine yer verdi.

Üç günlük dünya menfaati için yollarını değiştirenler kaybetti

Seçimi kaybederken, kendilerini de müktesebatlarını da itibarlarını da bir kalemde kaybedenler olduğunu dile getiren Başkan Bağlıkaya, “üç günlük dünya menfaati için yollarını, yürüyüşlerini, arkadaşlarını değiştirenler kaybetti. Yalanla dolanla yazılar yazan, iftiralarla videolar çeken, programlar yapan zavallılar ve o yalanlarına kananlar kaybetti. Üç senedir yemeyip içmeyip her türlü kumpasları kuranlar, tuzakları, pusuları kuranlar, fırıldaklar, sarmaşıklar onlar.” dedi

Olay çıkaranların 13 bin acenta içinde bir avuç bile olmadıklarını, azgın azınlık olduklarını gördüklerine vurgu yapan Firuz Bağlıkaya, zorbalık,  çirkeflik yaparak, kürsüleri basarak, bağırıp çağırarak, terör estirerek, bir kalkışma edasıyla TÜRSAB’ı teslim almak isteyenlerin zavallı olduğunu ve kaybettiklerini dile getirdi.

Firuz Bağlıkaya şöyle devam etti:

Her seçimde provokasyon yapıp, ne kadar aciz ve zavallı olduğunu gösterenler, mert değilsiniz, delikanlı değilsiniz, tatlı su külhanbeyisiniz siz. Sizin çakma kabadayılığınız bize sökmez. Kavga ederken bile pusunun, tuzağın beşinde olan, kalleşliği karakter edinmiş zavallılar yine kaybetti.

Yazıklar olsun… Azgınlık ve çirkeflikle 50 yıllık bir kurumu işgal etmeye cüret edenlere yazıklar olsun.

Değerli arkadaşlarım,

Bugün vefanın, mücadelenin ve dirayetin kitabını yazdınız. Adamınızı ezdirmediniz, yedirmediniz, ezdiniz geçtiniz.

Bugün burada vakarıyla, vefasıyla ayakta duranlar kazandı. Güce, kibre ve zorbalığa karşı hakkı savunanlar, hakka yaslananlar, hakka tapanlar kazandı. Kendilerine, fırsat, kariyer ve makam veren partilerine, memleketlerinde seçim kaybettirenler. Hadi illerinden vazgeçtik, kendi ilçelerinde bile partisine seçim kazandırmaya çapı yetmeyip, bu seçime müdahil olanlara haddini bildirdiniz. Selam olsun şereflerini, ilkelerini menfaatleriyle değiştirmeyen gerçek dava arkadaşlarıma. Rabbim beni sizlere mahcup etmesin, sağ olun var olun.

Firuz Bağlıkaya’nın diğer rakipleri olan Bilal Korkmaz 328, Eyüp Kartal ise 53 oy almıştı.

İLGİLİ HABER: İYİ Partili Ali Bilir TÜRSAB seçimini kaybetti

Haber Merkezi

 

Beykoz’da en iyi narkotik polisi annelerdir
Önceki Beykoz’da en iyi narkotik polisi annelerdir
Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Sonraki Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz