İYİ Partili Ali Bilir TÜRSAB seçimini kaybetti

  • 0
  • 11961
İYİ Partili Ali Bilir TÜRSAB seçimini kaybetti

Beykoz siyasetinin tartışmalı isimlerinden olan Ali Bilir girmiş olduğu turizm işindeki hamlesinde hedefine ulaşamadı.

Birlikte çalıştığı isimlere rakip olmayı alışkanlık haline getiren Ali Bilir, uzun süredir çalışmalarını yürüttüğü TÜRSAB Başkanlık seçimlerini kaybetti. AK Parti’de uzun süre siyaset yapan ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı iken birlikte çalıştığı Muharrem Ergül’ün karşısında aday olan Ali Bilir daha sonra yapmış olduğu siyasi hamlelerde de başarılı olamayınca siyaset yaptığı sırada alt yapısını oluşturmuş olduğu turizm işine aktif giriş yaptı.

Daha sonra AK Parti’den istifa ederek İYİ Parti saflarına katılan Ali Bilir, Firuz Bağlıkaya’nın Başkanlığındaki TÜRSAB Yönetim Kuruluna seçildi. Yaklaşık 5 ay önce birlikte çalıştığı Firuz Bağlıkaya’nın karşısında TÜRSAB Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Türkiye’yi şehir şehir, ilçe ilçe gezerek TÜRSAB üyesi acentelerin yöneticileri ile toplantılar yapan Ali Bilir, girmiş olduğu kongrede hezimete uğradı.

Hafta sonu Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında yapılan TÜRSAB 25. Olağan Genel Kurulu’nda 4 aday yarıştı. Seçimde iddialı olduğunu gittiği her ortamda dile getiren Ali Bilir 1193 oy alarak 2. olabildi.

Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Ali Bilir’in salonu terk ettiği kaydedildi.

Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu'nun yapmış olduğu oy sayım işlemi sonucu Başkanlık yarışını 2302 oyla Firuz Bağlıkaya’nın kazandığı açıklandı.

Haber Merkezi

Beykoz Basketbol Takımı Bursa’da kıyameti kopardı
Önceki Beykoz Basketbol Takımı Bursa’da kıyameti kopardı
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz