İYİ Parti Beykoz’da Kentsel Dönüşümü yeniden yorumladı

  • 0
  • 5079
İYİ Parti Beykoz’da Kentsel Dönüşümü yeniden yorumladı

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından gündeme gelen kentsel dönüşüm tartışmalarında Beykoz’da çalışmaları engellediği yönündeki ithamlara yönelik bir açıklama yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Beykoz Tokatköy’de yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik ifadelerini haberleştiren yayın organlarının, kara propaganda aracı olarak kullanıldığı söylenen Akif Taşdemir imzalı açıklamada, medyanın iddiasına göre, "bu ülkeye ve insanına aşkla yola çıkmış İYİ Parti’nin Beykoz İlçe Teşkilatı, Tokatköy’de yapılması istenen “rantsal dönüşüm” hamlesine karşı çıkmış ve insanımızın daha güçlü evlerde oturmasına engel olmuştur!” ifadeleri kullanıldı.

Bu iddiaya cevap olarak, “halkı ve kamuoyunu bilgilendirmesi ve demokrasi işleyişinin adeta bir gözcüsü olması beklenen medyamızın büyük bir bölümünü adeta bir kara propaganda aygıtına dönüştüren AKP hükümeti ve zihniyeti, kuşkusuz depremdeki ölümlerin tek sorumlusu oldukları gerçeğini örtmek için sinsi bir planı devreye koymuştur.” cümlelerine yer verildi.

Hükümetin ülke çapında başlattığı kentsel dönüşüm çalışmalarının “sözde” olarak nitelendirildiği açıklamada, kentsel dönüşüm çalışmalarının temelinde, rant ve halkın alın terinin üzerine çökmek olduğu iddia edildi. 

İYİ Partinin “rantsal dönüşüm” hamlelerine yapmış olduğu itirazların alçakça bir iftira kampanyasına dönüştürüldüğüne vurgu yapılan açıklamanın devamında şöyle denildi:

AKP hükümeti ve yağmacı ortaklarının “rantsal dönüşüm” hamlelerinden biri de Beykoz, Tokatköy’de yaşanmıştır.

Birçoğu AKP’ye oy veren ve Başkan Murat Aydın’ın seçilmesinde önemli etkisi bulunan semt sakinlerinin en başından beri yanında durduk ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı olarak, parti ayırmaksızın halkımızın alın terinin üzerine çökülmesine isyan ettik.

Ne acı ki sadece bize değil; kendi vatandaşına ve hatta kendi partisine oy vermiş seçmenine dahi: “vatan haini, fetöcü” diyebilecek kadar gözünü para bürümüş bu yağmacı zihniyetle mücadele etmek zorunda kaldık.

Bu acımasız yağmacı zihniyet, daha sabah ezanı vaktinde vatandaşlarımızın evlerinin üzerine çökmüş ve vatandaşlarımızı daha güneş doğmadan evlerinden etmiştir.

Beykoz Belediyesi, Tokatköy 487 ada, 3 parselde vatandaşın gönül rızası olmadan, tehditvari bir şekilde gönderdikleri tebligat ile vatandaşların imzalarını almış ve ilgili bakanlığa: “Beykozlular projeyi destekliyor, 3’te 2’si imza attı” diyerek alenen yalan söylemiştir.

Sadece Beykozlular değil; aklı başında hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, depreme daha dirençli bir evde oturmayı reddetmez; engellemez. Ancak tüm dünya bilir ki hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, kendi toprağının üzerine çökülmesini de kabul etmez. Hiçbir yağmacı bu ülkede barınamaz!

İLGİLİ HABER: Okmeydanı’nda ne kadar militan varsa Beykoz’a getirdiler

Haber Merkezi

Beykoz elektrik kesintileri (27 Şubat - 1 Mart)
Önceki Beykoz elektrik kesintileri (27 Şubat - 1 Mart)
Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)