İHH Beykoz ekibinin köpeği 28 günlük bebeği buldu

  • 0
  • 6909
İHH Beykoz ekibinin köpeği 28 günlük bebeği buldu
İHH Beykoz ekibinin köpeği 28 günlük bebeği buldu
İHH Beykoz ekibinin köpeği 28 günlük bebeği buldu
İHH Beykoz ekibinin köpeği 28 günlük bebeği buldu

İHH Beykoz Temsilciliği’nin Arama Kurtarma Ekibi deprem bölgesinde birçok hayat kurtarma operasyonu yaptı.

Bu operasyonlardan en önemlisi, daha önce Dost Beykoz’da haber olan Arama Kurtarma Köpeği Angel’in 28 günlük Yiğit isimli bebeği ve annesini enkazın altında bulması oldu.

İHH Beykoz Arama Kurtarma Ekip sorumlusu Mustafa Yorgancı katıldığı bir televizyon programında yaşadıklarını kamuoyuyla paylaşırken, İHH Arama Kurtarma Ekiplerinin enkaz altından çıkardığı Yiğit bebeğin annesi Hacer Göğebakan’da canlı yayına bağlanarak yaşadıklarını anlattı.

Kanal D’de, Hakan Ural ve Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” isimli programın konuğu İHH Beykoz Temsilciliği Arama Kurtarma Ekibi’nin kahraman köpeği Angel ve Arama Kurtarma Sorumlusu Mustafa Yorgancı oldu.

Onlarca cana dokunan Angel, 28 günlük Yiğit bebeği ve annesi Hacer Göğebakan’ı enkazdan kurtardı. Yiğit bebeğin annesi Hacer Göğebakan, programa telefonla bağlanarak kendilerini kurtaran Angel ve arama kurtarma ekibinde olan herkese teşekkürler etti.

Bayan Göğebakan, “Enkaz altındayken tek çabam 28 günlük bebeğimi yanımda tutabilmekti. Sesimi ne kadar duyurabilirsem duyurdum. Her zaman gelip konuştular ve yardımcı oldular. Allah razı olsun, Mustafa Bey’den, hayvan dostlarımızdan ve ekiplerimizden. Bebeğim ve kendi durumum gayet iyi. Çok teşekkür ederim.” dedi.

Mustafa Yorgancı ise Hacer Göğebakan ile enkaz altındayken kurduğu İlk diyalogda çok korktuğunu, Hacer Göğebakan’ın, ‘Abi beton üzerime geliyor ne olur biraz hızlı hareket edin.’ dediğinde ekipleri hızlı bir şekilde yönlendirdiğini söyledi. Yorgancı, Yiğit bebeği de hiç unutmadıklarını kaydetti.

İLGİLİ HABER: İHH’nın Beykoz’daki arama kurtarma köpeği çakı gibi

Haber Merkezi 

Ülkem ağlıyor, ben ağlıyorum...
Önceki Ülkem ağlıyor, ben ağlıyorum...
İstanbul'da kiranın en yüksek olduğu 5. ilçe Beykoz
Sonraki İstanbul'da kiranın en yüksek olduğu 5. ilçe Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz