Sponsorlu Haber

Zorunlu trafik sigortası nasıl hesaplanır?

Zorunlu trafik sigortası nasıl hesaplanır?
02.03.2017 19:28
| | |
6285

Tüm motorlu araç sahiplerinin yaptırması gereken zorunlu bir sigorta olan trafik sigortası, kaza anında kusurlu aracın karşı tarafa verdiği zararları karşılıyor.

Sigortanın teminatları içinde karşı araçta meydana gelen maddi hasarlar, karşı araçta bulunan sürücü ve yolcuların tedavi masrafları, sakatlık ve ölüm gibi durumlarda tazminat ödemeleri yer alıyor. Aksi halde trafik sigortası yaptırmamış olan kusurlu araç sahibi tüm bu zararları kendisi karşılamak zorunda kalıyor. 

Zorunlu trafik sigortası yaptırmak isteyenler, birkaç sigorta şirketinden teklif alarak, kendileri için en uygun trafik sigortasını yaptırabilirler. Zorunlu trafik sigortası hesaplama işleminde aracın markası, aracın yaşı, trafiğe kayıtlı olduğu il ve varsa hasarsızlık indirimi dikkate alınır. Geçerliliğini poliçe tarihinden itibaren 1 yıl koruyan trafik sigortası ile sürücüler, poliçe süreleri dolmadan yeni teklifler alarak, dilediklerinde farklı bir sigorta şirketinden daha uygun fiyatlı bir trafik sigortası yaptırabilme imkanına da sahip. 

Aynı araç için neden farklı teklifler sunuluyor? 

Her sigorta şirketinin günden güne değişen istatistiksel verileri vardır. Verilerde belirleyici faktörlerden biri de aracın trafiğe kayıtlı olduğu ildir. Nüfus ve araç yoğunluğunun daha fazla olduğu illerde trafik kazası riski de artar. Bu nedenle de farklı illerdeki aynı marka, model ve yaştaki araçlar arasındaki trafik sigortası hesaplamaları farklı olmaktadır. 

Araç sahipleri birçok sigorta şirketini eş zamanlı olarak sorgulayan ve ihtiyaca uygun en iyi trafik sigortası tekliflerini aynı anda ekrana getiren online sigorta brokeri Koalay.com’dan hızlı bir şekilde işlem yapabilir. 

Zorunlu trafik sigortası teklifi nereden alınır? 

Online sigorta sorgulama sitesi Koalay.com’da 7 soruyu cevaplayarak trafik sigortası teklifi alınabilir. Araç sahipleri, Koalay’ın anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinden eş zamanlı olarak fiyat teklifleri alarak karşılaştırma yapabilir ve böylece en uygun sigorta poliçesine sahip olur. Koalay.com’da sunulan trafik sigortası tekliflerine hiçbir zaman komisyon ya da hizmet bedeli gibi ek ücretlendirmeler yansımaz, teklifleri sigorta şirketlerinin kendileri belirler. 

Trafik sigortanızı yaptırdıktan sonra 3 ay içerisinde hiçbir kesintiye uğramadan iptal ettirip daha uygun fiyatlı zorunlu trafik sigortasını Koalay’dan yaptırmanız mümkün. Aracınız için en ucuz trafik sigortasını bulmak için hemen Koalay.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: Trafik Sigortası, Hesaplama

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"