Sinan KAVRAKOĞLU
  • 01/01/1970 Son günceleme: 21/12/2014 23:11
  • 6.083

Reis yuvaya döndü. Hem de dimdik. Aldığı ağır sorumluluğu en küçük şaibeye bulaşmadan; şerefle, izzetle ve hakkıyla yerine getirerek.

Sekiz sene boyunca her seferinde çıtayı daha da yukarı koyarak.

İçerden-dışardan her türlü sinsi tezgâha, itibarsızlaştırma operasyonlarına adamlığından en ufak taviz vermeden, kendine has sakin üslubuyla göğüs gererek...

Yuvana hoş geldin reis...

Değerli Dost Beykoz okuru;

Yüce Allah’ın neden onlara asla iktidar yüzü göstermediğini anlamak istiyorsanız Adem Sefer’e, Yücel Çelikbilek’e ve Hanefi Dilmaç’a bakmanız yeterlidir... Onlarla “birlikte” yürüyen, onlarla birlikte düşünen hemen yanı başındaki veya uzağındaki insanlara da bakın ama. Davaya inananlara bakın.

Tabi bir de bizi her fırsatta eleştirenlere, ahlaksızca “yandaş” diyenlere de bakın. Restorasyonunu yaptıkları binanın harcı kurumadan mescidi havuza döndü!

12 yıldır Dost Beykoz ekibi olarak sevenimiz olduğu kadar nefret edenimiz de o kadar çok ki! Ama hamdolsun ekipteki hiçbir arkadaşımız en küçük bir şaibeye bulaşmadı. Bulaşmaz. Zira bizim tek derdimiz çocuklarımızı doğru bir hayata hazırlamak ve Allah’ın taktir ettiği bu hayatı Beykoz’da sürdürmek.

Biz bir çivinin ülke kurtarabileceğini bilenlerdeniz hamdolsun.

Bu ekip, fotoğrafın bütününe bakıp Beykoz ideallerine nasıl katkı koyabilirizin hesabı içinde oldu hep. Dost Beykoz’un Beykoz’a kazandırdığı Adem Sefer, Muharrem Kaşıtoğlu, Haydar Çelik, Tuncer Dede, Mustafa Öztürk gibi isimler 12 yıl boyunca dimdik bu ideallere hizmet etmiştir. Bu yüzden 5. AK Parti Olağan Kongresi’nde kazanan listede yer alan Dost Beykoz’la ilintili isimler bu güçlü referanslarla talep görmüş, süzgeçten geçmiş ve bu çok önemli listede hak ettikleri yeri almıştır. Asla tesadüf değildir.  

Listenin en başında bulunan Mustafa Gürkan’ı yerel basınla ilk buluşmasında ahlaksızca taciz edenlerin bu tacizinin arkasındaki aşağılık kompleksinin kaynağında bu vakıanın olduğunu anlamak hiçte zor değil! Dost Beykoz, iktidarıyla, muhalefetiyle Beykoz siyasetine ve STK’lara önemli şahsiyetler kazandıran bir havuzdur. 12 yıllık sürece baktığınızda bu havuzdan çıkan AK Parti, CHP, MHP, BBP gibi siyasi partiler ve çeşitli STK’larda bunun izlerini rahatlıkla görebilirsiniz. Binaenaleyh, Dost Beykoz’un bu membaından faydalanan yöneticilere “siz kukla mısınız?” diye aşağılık sorular sormak haset ve çapsızlığın son perdesidir!

Büşra Şen, Ömer Kasap ve İlkay Hakkadoğru isimleri yine bu ekibin içinden çıkan yeni ve taze değerlerdir. Ve önümüzdeki süreçte bu kardeşlerimiz tıpkı ağabeyleri gibi Beykoz ideallerine hizmet etmek için ellerini taşın altına koymuştur. Allah onların ve tüm AK Parti Teşkilatı’nın yolunu açık etsin. Zira Beykoz tarihine altın harflerle yazılmış bir başarı öyküsünün üzerinden devam edecekleri bu yolda sorumlulukları çok ağır.   

Ben buradan başta Sevgili Adem Sefer’e ve onun nezdinde tüm Dost Beykoz ekibine yürekten teşekkür etmek istiyorum. Bu yolda alnımız hep açık ve dik gezmemizi sağladıkları için...

Yazarın Yazıları