Zeytin karası

  • 29.06.2020 19:13
  • Okunma: 5161 kez

Erdal ÖZTÜRK


Benim yazılarımın çok okunması, merak edilmesi normaldir.

Çünkü ben 20 yıldır kesintisiz yazıyorum. 20 yılda çok insan gördük, tanıdık. Ben, yazılarımı yazarken birileri memnun olsun, mutlu olsun diye yazmıyorum. Ya da haksız yere kimseleri ne itham ettim, ne ima ettim. En son "Murat Aydın seviliyor" yazdım. Aman Allah'ım ne tepkiler, ne tepkiler...

Ne değişik ki gelen tepkilerin yüzde 80'i AK Partililerden. Ama ben Murat Aydın'ın sevildiğini sahada çok açık ve net görüyorum.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz yerel basınıyla bir araya geldi. Birçok konu üzerinde konuştu. Detaylı bilgiler sunarak açıklamalarda bulundu. Özü olarak dedi ki, "Murat Aydın'a laf diyen, karşısında beni bulur." Böylesine belediye başkanının arkasında duran bir İlçe Başkanı kolay bulunmaz.

Bugünlerde yine Zeytinburnu ilçesinden gelen atamalar ile Beykozumuz meşgul oluyor. Başkan Murat Beyden ricamdır, ne kadar kafanızda almaya düşündükleriniz varsa hepsini birden gerçekleştirin. Devamlı bu konuları konuşmak zorunda kalmayalım. Bizler başkanımızı ve başkan yardımcılarımızı bağrımıza bastık ki, diğerleri civata gelir bize.

Yeter ki hizmet yapılsın, hizmet görelim. Yine en çok konuşulan konulardan birisi de Güreşçi Hamza Yerlikaya'nın Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi atanmasıyla ya 3. ya da 4. maaşı alıyormuş. Bu eleştiriyi yapanların başında da Millet İttifakının içinden geliyor. Bence de birazda haklılar. Lakin kendilerine önerimdir. Büyükşehir üst düzey yöneticiliğine atanan daire başkanları, iştirak müdürleri vs. acaba bu atamalarla kaçıncı maaşa ulaşıyorlar?

Bir de başta CHP'lilerin en baştan beri yaptıkları haklı bir eleştiri vardı. Beykoz Korusunun yarısını kullanamıyoruz. Kullanamadığımız korunun yarısı niye kapalı tutuluyor. Artık Beykoz Korusu 1 yıldır CHP'lilerin yönetiminde eliniz mi yetmiyor, yüreğiniz mi yetmiyor?

Doğma büyümü Beykoz Gümüşsuyuluyum. Gümüşsuyu sahillerini ilk kez böyle güzel görüyorum. Böyle güzellikleri ilçemize kazandıran Başkan Murat Aydın'a teşekkür etmeyelim mi? Çok ama çok güzel oldu. Başka güzelliklerde var. Sosyal medyada görüyorum. Gidip bizzat görmediğim için onları daha sonra yazarım. Ancak Gümüşsuyu halkının memnuniyetini ve teşekkürlerini emeği geçenlere iletiyorum.

İmar çalışmaları için Beykoz halkı reel uygulama reel uygulama istiyor. Çalışmalar devam ediyor, toplantılar devam ediyor. Bu tür haberler ve bilgiler Beykozluların itibar edeceği heyecan duyacağı bilgiler değildir. İmar artık yapacağızdan çıkmalı, yaptık noktasına gelmelidir.

Sessiz sedasız Yücel Çelikbilek'in ismi iki yere verildi. Bu duayen başkana bir vefadır. Niye orası oldu, niye burası olmadı yazmayacağım. Sadece teşekkür ediyoruz.

Bütün gözler AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı kongresinde, bir sürü yorum, bir sürü senaryo. Doğru mudur, değil midir? AK Parti'de üst düzey yöneticilerle ilişkin varsa, ilçeyi tınlamana gerek yok. Bir telefonla Meclis Üyesi de olursun, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi de olursun, Başkan Yardımcısı da olursun.

Benim gibi sadece ilçe içinde kalırsan delege bile olamazsın. Onun için bana göre bütün senaryolar tıss, zamanı geldiğinde gerçekleşendir.

Yeni kurulan Gelecek ve Deva Partileri Beykoz'da bir türlü teşkilatlarını kuramadılar. Teşkilatlanmanın ve kadro kurmanın zorluğu bir kez daha görülüyor. Aradıkları kriterlerde insan bulmak zor.

Buldukları insanlar da kabul etmiyorlar. Bazıları da o kadar kuyruk sallıyorlar ki, açık kalan popoları güneşten yanarak pancar gibi kızardı.  

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları