Zerrin Bekar: Umut yoksa ben varım

  • 0
  • 8539
Zerrin Bekar: Umut yoksa ben varım
Zerrin Bekar: Umut yoksa ben varım
Zerrin Bekar: Umut yoksa ben varım
Zerrin Bekar: Umut yoksa ben varım
Zerrin Bekar: Umut yoksa ben varım
Zerrin Bekar: Umut yoksa ben varım
Zerrin Bekar: Umut yoksa ben varım
Zerrin Bekar: Umut yoksa ben varım
Zerrin Bekar: Umut yoksa ben varım

Yarın gerçekleştirilecek olan 35. CHP Beykoz Olağan Kongresi öncesi Aday Zerrin Bekar, yerel basınla bir araya geldi.

Yarın gerçekleştirilecek olan 35. CHP Beykoz Olağan Kongresi öncesi Aday Zerrin Bekar, yerel basınla bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı'nda yarın Akbaba Karya Düğün Salonu'nda gerçekleştirilecek olan Kongre öncesi, Adaylardan Zerrin Bekar, kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi. Kahvaltı öncesi Dost Beykoz ile bir araya gelen ve sorularını içtenlikle yanıtlayan Zerrin Bekar, seçim öncesi önemli mesajlar verdi. Köy köy dolaştığı 9 yıllık CHP Üyeliği sürecindeki gözlemlerini paylaşan Zerrin Bekar, Beykozlu evhanımlarının sosyal medyayı etkili bir şekilde kullandığını söyledi. Yarınki seçimlerde Başkan olamaması durumunda da özverili çalışmalarına devam edeceğini vurgulayan Zerrin Bekar, "Ne olursa olsun da devam edeceğimin altını çizmek istiyorum. Seçilsem de seçilmesem de fark etmiyor. Ben Mustafa Kemal'in nesliyim... Devrimciyim... Benim her şey bittiğinde umut yaratmam lazım... Ben sadece bir kadın değilim; ben bu Cumhuriyet kuşağının yetiştirdiği bir çocuğum... Umut kaybolduğunda ben ortaya çıkacağım... Bütün imkanlarımla ortaya çıkacağım..." şeklinde konuştu.

Zerrin Bekar: “Sayın Arıkan çok duygusal ama siyasi olarak rekabetimiz devam ediyor…”

Şevket Arıkan, Seyit Usta ve Mahir Taştan gibi 'erkek' adayların karşısında 'kadın' Aday olarak İlçe Başkanlığı'na talip olan Zerrin Bekar, seçim öncesi düşüncelerini Dost Beykoz'la paylaştı. Kahvaltılı basın toplantısı öncesi Dost Beykoz'un özel sorularını yanıtlayan Zerrin Bekar, yarınki Kongre öncesi çok önemli mesajlar verdi. Adaylığını açıkladığı sırada kendisini kürsüye davet eden CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan ile birlikte oldukça samimi ve neşeli pozlar vermesinin arka planını anlatan Zerrin Bekar, kendisi bir baba şefkatiyle kucaklayan Şevket Arıkan'ın samimiyetinden kuşku duymadığını ifade etti. Siyasi olarak yarın için rakip olsalar da Şevket Arıkan'ın Başkanlığı sürecinde birçok kez birlikte çalıştıklarını ifade eden Zerrin Bekar, Arıkan'ın çok duygusal bir insan olduğunu ancak aralarında bir rekabetinde bulunduğunu kaydetti. Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı olan eşi Hakan Bekar'ın da Adaylık sürecinde kendisine destek olduğunu kaydeden Zerrin Bekar, ilçedeki siyaseti ise 'erkek egemen' olarak değerlendirdi.

Dost Beykoz'un özel röportajında, CHP Beykoz İlçe Başkan Adayı Zerrin Bekar, sorulara şu şekilde yanıt verdi:

Kurultay'da Aday olan kişiler içerisindeki tek kadınsınız. Bunun avantajları ve dezavantajları nasıl olacak, değerlendirebilir misiniz?

“İkisi de mevcut... Erkek egemen bir siyaset var ve burada 'Kadın yapabilir mi?' sorusu akla geliyor. Beykoz'da da 'eril' bir yapı var. Şu anda ben kafalarında bir soru işareti olduğunu hissediyorum. Ama siyasette, iş dünyasında; hayatın her alanında bu önyargıları yıkacağız. Bize güvenecekler. Birlikte paylaşacağız. Bugün 5 Aralık mesela (5 Aralık 1934 tarihinde kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesini kastediyor)... Siyasette kadınlar ayakta kalmanın yolunu, mevcut yapıyla uyum sağlayarak elde etmeye çalışıyor. Bu uyumla ancak ayakta kalabileceğine inanıyor. Ben bir kadın olarak buna inanmıyorum ve reddediyorum! Biz, kadın olarak, kendi kimliğimizle çok güzel ve güçlü bir şekilde siyaset yapabiliriz. Takdir de edileceğiz zamanla siyaset için bir ihtiyaç haline de geleceğiz. Ben bunu göstermeye çalışıyorum. Bence hâlâ almamız gereken çok yol var...”

Sosyal medyayı çok etkin bir şekilde kullanıyorsunuz. Özellikle son 2 yıldır bu çalışmalarınızı Dost Beykoz olarak takip ediyoruz ve orada çoğu zaman geniş katılımlı bir fikir alışverişi sürecinin başladığını gözlemliyoruz. Birinci sorumuz şu: Buradaki deneyimlerinizde neler gözlemlediniz? İkincisi de eğer yarınki seçimlerde İlçe Başkanı olamazsanız, bu özverili çalışmalarınız sona erecek mi?

“Birincisi şu: Ben 1980 doğumluyum ve benim kuşağım sosyal medyayı çok iyi kullanıyor. Ben de elimden geldiğimce iletişim araçlarını iyi bir şekilde kullanmaya çalışıyorum. Siyasette biliyorsunuz yaş çok yukarılarda... Sosyal medya gibi alanları bu nedenle siyasetçiler çok iyi değerlendiremeyebiliyor. Ancak dediğim gibi bizim kuşak ve özellikle de gençler, burada verilen mesajlara çok iyi hâkimler. Bu alanı iyi kullanıyorlar. Ben de bunu değerlendirmeye çalışıyorum.

İkincisi, ben 2009'dan bu yana partide çok çalışıyorum. Ancak sosyal medyayı son 2 yıldır aktif kullandığım için bu 2 yıldır görünür duruyor. Yoksa ben 2009 yılından bu yana köy köy dolaşıyorum. Oradaki alan çalışmalarım ise çok yararlı geçti. Ciddi anlamda bir tecrübe sahibi olduğumu söyleyebilirim. Örneğin ben ev kadınlarının ciddi anlamda sosyal medyayı kullandıklarını fark ettim. Buna keşif de diyebiliriz. Ben bunu keşfettim. Burada yapılan paylaşımlar ise çok bilinçli paylaşımlar... Burada hem eğleniyoruz ve hem de öğreniyoruz. Hep birlikte öğreniyoruz. Ben, gezdiğim yerlerin hem tanıtımını yapıyor, tarihi hakkında bilgi veriyor; hem de fotoğraflarla zenginleştiriyorum.

Üçüncüsü de şu... Bireysel kurtuluş diye bir şey yok! Ben ülkemin gidişatından dolayı şikâyetçiyim ve 7 yıldır da yaşam kültürü konusunda ortak mücadele etmenin önemini vurgulamaya çalışıyorum. Daha iyiye gitmek için de katkı sunabileceğime inanıyorum. Bu nedenle de yarınki Kongre'de Beykoz İlçe Başkanlığı'na Aday olduğumu açıklıyorum. Ancak ne olursa olsun da devam edeceğimin altını çizmek istiyorum. Seçilsem de seçilmesem de fark etmiyor. Ben Mustafa Kemal'in nesliyim... Devrimciyim... Benim her şey bittiğinde umut yaratmam lazım... Ben sadece bir kadın değilim; ben bu Cumhuriyet kuşağının yetiştirdiği bir çocuğum... Umut kaybolduğunda ben ortaya çıkacağım... Bütün imkânlarımla ortaya çıkacağım... O yüzden küskünlük vesaire gibi durumlar asla olmayacak! Eğer her şeyin doğru düzgün gittiğini ben Zerrin Bekar olarak hissetseydim, ben zaten bugün Aday olmazdım! Bir ihtiyaç var ve ben 'Bunu yapabilirim' diyorum.”

Haber Merkezi

Adem Sefer’in kayınpederi vefat etti
Önceki Adem Sefer’in kayınpederi vefat etti
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz