Spor

Zengin semtin fakir takımı: Kanlıcaspor

Zengin semtin fakir takımı: Kanlıcaspor
31.10.2017 21:14
| | |
7155

Foto galeri

İstanbul 1. Amatör Lig 14. Grubunda Liderlik koltuğunun sahibi olan Kanlıcaspor, bu sezon yeniden Süper Amatör Lige dönme mesajı vermeye başladı.

Kanlıcaspor futbol takımının yanı sıra diğer spor dallarına da önem veren ilçenin birkaç sayılı kulübünden biri konumunda. Şu anda futbol takımı ile gündem oluştursalar da diğer şubeleri ile birçok şampiyonluklar yaşayacak gibi.

1956 Yılında Kurulan Kanlıcaspor uzun yıllardır İstanbul Amatör Liglerinde "Zengin Semtin Fakir Takımı" yakıştırmalarının muhatabı olmuş bir kulüp. Bu tanımlamayı yapanlar pek de haksız sayılmaz.

Kanlıca Mahallesinde ikamet eden zengin tanınmış iş adamlarını, sanatçıları, sosyal hayatın kalburüstü insanlarının adlarını yazsak her halde birkaç sayfa ayırmamız gerekecek... Biz yine de onların adlarını yazmayalım, onlar her gün ülke ekonomine ve medyasına yön vermeye devam etsinler.

Dinçay Atmaca yönetiminde oldukça başarılı bir görüntü çizen Kanlıcaspor Futbol Takımında en büyük beklenti ise işte bu ünlü isimlerden maddi ve manevi desteği çok daha fazla görme isteği olmuş durumda. Nedense semtlerinin takımlarına uzak duran bu ünlü zevat sportif alanda büyük reklam veren sponsorluk sağlayanlar arasında da yer almakta. 

Kanlıcaspor İstanbul Amatör Liglerinde uzun yıllardır mücadelesini sürdürmekte... Bir kaç sene ara verdikten sonra döndüğü Amatör Liglerde üst üste yaşadığı şampiyonlukların ardından Süper Amatör Lige çıkma başarısı gösterse de geçen sezon sonunda veda etmek zorunda kalınmış.

Birkaç kişinin omuzlarında yürüyen bun karşın özverili ve formasının hakkını gerçekten fazlası ile veren isimlerden oluşan kadrosu ile dikkatleri çekmeye başlayan Boğaziçi ekibinde son oynanan Küçükyalı Örnekspor maçının adından Teknik Sorumlu Dinçay Atmaca'nın vermiş olduğu mesajlar olumlu karşılık bulmuş durumda. Atmaca maç sonunda gösterdikleri mücadele ve centilmenliklerinden dolayı Örnekspor Takımını kutlarken, ayrıca yayınladığı mesajla da buna daha da farklı ve güzel anlam kattı.

Kanlıcaspor'da çok ama çok uzun yıllardır değişik pozisyonlarda görev alan Genel Kaptanı Ahmet Karaman Dost Beykoz’a yaptığı açıklamada, "Ben öncelikle futbolcu kardeşlerimi ve değerli hocamız Dinçay Atmaca'ya bu ana kadar bizlere yaşattıkları heyecan ve mutluluk için teşekkür etmek istiyorum. Kanlıca Beykoz İlçemizin en mütevazı ve sakin köşelerinden biri olma yanında mazisi çok uzun yıllara dayanan bir kulüp. Bu sezon kadromuz başarıya inanmış, genç ve tecrübeli arkadaşlardan oluşmakta. Ben kulübümüze katkıda bulunan, sıkıntılı anlarımızda yanımızda olan dostlarımıza teşekkür etmek isterim. Kulübümüz semtinin ismi ile aynı ilgi ve alakayı maalesef yıllardır göremiyor. Ancak bu güne kadar hiçbir zaman pes etmedik ve de etmeyeceğiz de. Gönül ister ki bu semtte oturan her bir birinden tanınmış, değerli sakinlerimizden az ada olsa bir katkı görelim. Sizin de yıllardır ifade ettiğiniz gibi -Zengin Semtin Fakir Takımı- görünümünden maalesef kurtulamıyoruz. İnşallah bu durum bir gün gerçekten de tersine döner diye bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Kanlıcaspor'da Kulüp Başkanlığını Ali Esat Yaşar yapmakta... Kendisi aynı zamanda Beykoz Belediyespor Hentbol Şubesi Sorumluluğunu da devam ettirmekte. Kulüp Başkanlığına geldikten sonra Kulübünü sadece futbol şubesi olan bir takım hüviyetinden çıkarıp, Voleybol, Taekwando, Hentbol Şubelerinin de aktif faaliyette olduğu bir konuma getirmiş durumda. Beykoz Belediyespor'da da görev alması nedeni ile her iki kulüp arasında sağlam bir diyalog kurup işbirliğine de gidilmesini sağlamakta. 

Ali Esat Yaşar'ın en büyük hayali ise Tekke Mevkindeki Sahalarının güzle bir tesis olarak kendilerinin kullanımına yeniden açılması. Bu yönde bir hayli de mesafe kat edilmiş durumda. sahası geçen Yaz Mevsiminde tamamen temizlendi, toprak da olsa bir sahaları artık var. Suni Çimli Mükemmel bir zemin için ise müjdeli haber camiaya her an verilecek gibi. Saha Kenarına Tabela asılmış durumda. Gerekli resmi yazışmalar, prosedür koşuşturmaları devam etmekte.

Kanlıcaspor bakalım makus talihini tersine çevirebilecek mi? bunu zaman gösterecek..ancak Yönetim Kurulunun yaşadığı heyecandan tüm zorluklara karşın bir şey kaybolmuş değil...-Elbet bir gün bizim varlığımızı bu semtin değerli sakinleri de fark edecek- beklentisi sıcaklığını korumakta.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Kanlıcaspor

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"