Zeliha Durmuş şampiyonluğa veda etti

  • Güncelleme: 11.02.2012 00:11
  • Okunma: 8907 kez
  • Yorum: 0
Antalya'nın Alanya İlçesinde devam ermekte olan Türkiye Şampiyonası’nda, ilçemizi temsil eden 53 kilo sporcumuz Zeliha Durmuş son rakibine yenilerek elendi.
Zeliha Durmuş şampiyonluğa veda etti

Türkiye Şampiyonası’nda ilçemizi temsil eden 53 kilo sporcumuz Zeliha Durmuş, müthiş bir mücadeleye karşın yenildiği Hatice Kübra Yangın müsabakasına yanıyor!

Şampiyonada ilk 2 müsabakasını kazanan genç sporcumuz 3.maçında son derece başarılı bir kariyeri olan ve en son olarak Dünya Üniversitelerarası Şampiyon’adan altın madalya ile dönen Hatice Kübra Yangın ile karşılaştı.

Müsabaka büyük heyecan ve çekişmeye sahne olurken, normal süre 8-8 beraberlikle neticelendi. Uzatmaya giden mücadelede ilk hamlesinde başarılı olan Yangın müsabakadan galip ayrıldı.

Karşılaşmanın ardından Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada bulunan Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Tekvando Takımı Antrenörü Osman Günaçtı; "Müthiş bir müsaba oldu, Zeliha Milli sporcu olan rakibi karşısında normal sürede istediği puanları yakaladı. Karşılaşma Altın Raund'a kaldı, bu bölümde daha önce hamle yapan rakibimiz aldığı puanla galibiyete ulaştı. Biz Zeliha'nın ortaya koyduğu mücadeleden son derece memnun olduk. İnşallah Milli Takım seçmelerine kendisi çağırılacak. Beykoz'dan Milli Takımıma bir Tekvando sporucu gönderebilmek geriden gelenler için de büyük bir doping olacaktır. Şampiyona bizm için tamamlandı ancak Beykoz'daki çalışmalarımız daha da artan bir tempoda devam edecek" diye konuştu.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz