Zeki Paşalı, oğlunun mürüvvetini gördü

  • Güncelleme: 09.03.2020 20:29
  • Okunma: 18857 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Paşalılar Marketler Zinciri'nin Sahibi Zeki Paşalı'nın oğlu Oğuz Paşalı, Hilal Rakıcı ile dünya evine girdi.
Zeki Paşalı, oğlunun mürüvvetini gördü

Beykoz'un tanınmış ailelerinden olan Paşalı Ailesi, büyük oğulları Oğuz'u evlendirdi. Üsküdar Cemile Sultan Korusu'nda gerçekleştirilen Nikah Töreni'ne Beykoz'un tanıdığı çok sayıda sima katıldı. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın yanı sıra İTO Başkanı İbrahim Çağlar ve Beykoz eski Kaymakamı Süleyman Erdoğan'ın şahitlik yaptığı nikahı, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk kıydı.

İmzaların atılmasından sonra evlilik cüzdanını alan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Dila İncesur ile birlikte iki şahitten birisi olan gelinin kız kardeşi Nil Rakıcı'ya cüzdanı verdi. Şahitlerin 'Evet' demesi sırasında heyecanlı bir şekilde bağıran Nil Rakıcı'nın bekar olduğunu öğrenmesinin ardından Kaymakam Ahmet Katırcı, cüzdanı Hilal-Oğuz Paşalı çifti yerine kendisine verdi ve şöyle dedi: "Kızımız evlilik cüzdanını versin ve kendisi de böylelikle bir alıştırma yapmış olsun. İnşallah onun da karşısına hayırlı bir kısmet çıkar" dedi. Öte yandan bu özel düğünü, İstanbul basınından yalnızca Dost Beykoz takip etti.

Paşalı Marketler Zinciri'nin Sahibi olarak 'işadamı' kimliğiyle tanınan ancak aynı zamanda Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Beykoz Can Simidi Derneği Başkanlığı dolayısıyla sosyal alanlarda da yardımları ve gayretleriyle bilinen Zeki Paşalı, büyük oğlu Oğuz'u evlendirdi. Eşi Gülay Paşalı Hanımefendi ile birlikte Dünürleri Emine-Süleyman Rakıcı çiftini yanlarına alan Paşalı Ailesi, Cemile Sultan Korusu'ndaki Kırtepe Tesisleri girişinde konukları karşıladı. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, aynı zamanda Dost Beykoz Yazarı da olan Nuray Ak ve Ekrem Yavuz da düğüne katılırken, Zeki Paşalı'nın küçük oğlu Hasan, bir ara Saniye Ablası'nın yanına gelerek onunla sohbet etti. Beykoz Belediye Meclis Üyesi Gülay Demirel de eşi Hüseyin Demirel ile birlikte düğünde yer alırken, TOFD Üyeleriyle özel olarak ilgilendi.

'Gelin de damat da çok heyecanlıydı'

Davetlilere nikâh öncesi ikramlarda bulunulurken, bu sırada müzik dinletisi de gerçekleştirildi. Nikâh Töreni için alana bir grup müzisyen eşliğinde gelen Hilal-Oğuz Paşalı çiftinin yaşadığı heyecan ise görülmeye değerdi. Oğuz Paşalı'nın arkadaşları, görevlilerle birlikte meşale yakarak çifti selamlarken, Koru'ya gelen konuklar da alkışlı tempoyla mutluluğa eşlik etti. Nikâh öncesi kısa bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, yurt dışında olması nedeniyle Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in katılamadığını bildirerek, konuklara Çelikbilek'in selamını iletti. Daha sonra Hilal-Oğuz Paşalı çiftine sevgilerini belirten 'Evet' sözünü, şahitlerin huzurunda söyleten Salim Öztürk, çiftin nikâhını kayıt altına aldı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk'ün çifte evlilik cüzdanını vermesi için teslim etmesi sonrası, Ahmet Katırcı kısa bir konuşma yaptı. Hilal-Oğuz Çifti'ne iki dünya saadeti dileyen Kaymakam Katırcı, nikâh şahitlerinden Nil Rakıcı'ya dönerek, evlilik cüzdanını çifte kendisinin vermesini istedi. Bekâr olduğunu öğrendiği Nil Rakıcı'nın da karşısına iyi bir kısmet çıkmasını dileyen Ahmet Katırcı, nikâh töreninin ardından topluca fotoğraf çekimi için objektiflere poz verdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz