Zeki Aksu, Yücel Çelikbilek’ten ne istedi?

  • 0
  • 8333
Zeki Aksu, Yücel Çelikbilek’ten ne istedi?
Zeki Aksu, Yücel Çelikbilek’ten ne istedi?
Zeki Aksu, Yücel Çelikbilek’ten ne istedi?
Zeki Aksu, Yücel Çelikbilek’ten ne istedi?
Zeki Aksu, Yücel Çelikbilek’ten ne istedi?

Zeki Aksu Başkanlığındaki Beykoz Spor Kulübü Derneği Yönetimi, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti.

Kulüp yöneticilerinin tek tek kendilerine tanıttıkları ziyaret oldukça samimi bir ortamda gerçekleşti.

Ziyarette, Beykoz Spor Kulübü Derneği Başkanı Zeki Aksu, Kulübün mevcut durumu hakkında, Belediye Başkan Çelikbilek’e bilgi verdi.

Aksu, verdiğinin bilginin yanında, Başkan Çelikbilek’ten taleplerde de bulundu.

Yücel Çelikbilek’in, üç dönem Belediye Başkanlığı vazifesi süresince çok hizmetlerde bulunduğunu söyleyen Zeki Aksu, Bugün Kanlıcaspor ve Beykoz Sahalarının da yapılması ile birlikte yaşanan saha sıkıntıları da sona erecek. Aynı şekilde Beykoz Arena Projesi için de çok fazla mesai harcadığınızı, ne mücadeleler verdiğinizi de biliyorum, orasının kafanızdaki çok eski bir proje olduğunu biliyorum. İnşallah orada çalışmaların başlayacağını, temelinin atılacağı günleri göreceğiz.” şeklinde konuştu.

Aksu açıklamalarına şöyle devam etti: “Kulüp Binamızın geri alınmasında ne kadar çok mücadele ettiğinizi de biliyorum. Ben bu güne kadarki görev süremde bilerek, isteyerek hiçbir yanlışta bulunmadım. Zamanla her şey değişiyor, dün Osmanlı İmparatorluğu vardı, ardından Türkiye Cumhuriyeti kuruldu, devletler de değişime uğrar nasıl ki onların da duraklama, gerileme, yükselme dönemleri var ise spor kulüpleri de aynı şeyleri yaşamakta. Beykoz Spor Kulübü de bu dönemleri yaşadı ve de yaşamakta. Beykoz Spor Kulübünün sizin göreve başladığınız dönemdeki devreden borçlarını siz yapmadınız, önceki dönemden kalan borçlar idi.

“Yapılandırmada 5 taksitimiz kaldı”

Bu zorlu süreçte borçlarımızın yapılandırılmasındaki katkılarınızı unutamayız. Şimdi 5 taksitimiz kaldı, Beykoz 1908 A.Ş. olarak, 600 bin lira, Beykoz Spor Kulübü Derneği olarak da 500-600 bin lira gibi bir borcumuz kaldı. Bu konularda kulübümüzün önünü açacağınıza eminiz.

“Beykoz Spor Kulübü’nde yükseliş dönemi başlamıştır”

Bu dönemde de ilk şampiyonluğu size armağan etmek istiyoruz. Beykozluların, Beykoz Spor Kulübüne yardım etmesi, sahip çıkması gerektiğini söyleyip, ‘250 bin Beykozlunun her biri 1 lira verse 250 bin lira eder’ demiştiniz. Şu sıralar sizlerde biliyorsunuz ki yeni açılacak stadımız için Kombine Kart Satışlarımız başladı ve 700 Kombine bileti taraftarlarımız aldı, devamı da gelecek. Bu konuda sizlerden de katkılar bekliyoruz. Gelen bu paralar direk olarak sporcuların hesaplarına yatacak.

“Beykoz Stadı’nın üst kullanım hakkını bize verin”

Sizden talebimizi Beykoz Stadının üst kullanım hakkını bize vermeniz, isim hakkını bize vermeniz. Kulübümüz Halı Saha Tesisinin yanındaki parkı, içine bir kafeterya yapılması için bize verirseniz, kalıcı bir gelirimiz de olacaktır. Stat etrafındaki diğer boş alanları da otopark olarak kullanılmak üzere bize verirseniz, kulübümüz maddi açıdan rahatlayacak ve kendi ayakları üzerinde durma yolunda mesafe kat edecektir.”

Çelikbilek: “Kim ne konuşursa konuşsun”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise kamuoyunda kim ne konuşursa konuşsun, bu güne kadar Beykoz Spor Kulübüne birçok kez yardımlarda bulunduğunu, sıkıntılı anlarında destek verdiğini söylerken yeni isimlerin dâhil olduğu yönetime başarı dileklerinde bulundu.

Başkan Çelikbilek, dışarıda herkesin doğru ya da yanlış her şeyi konuştuğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Ben kindar biri değilim”

“Ben kesinlikle kindar biri değilim, Beykoz Arena / Park Projesinde olduğu gibi yapmış olduğumuz çalışmaları da bizzat Başkan Aksu bilmekte. Ancak, Bakanların değişimi ve İl Özel İdarelerinin kaldırılması gibi geçen zaman zarfında birçok kez girişimlerde bulunmalarına karşın netice alamdık. Projeyi-Bu sizin işiniz değil, Bu Genel Müdürlük ve Bakanlığımız eli ile yapılabilecek bir proje– olarak gördüler. Son olarak Spor Bakanlığına, İlçemiz Bozhane’den bir Bakan gelmesine karşın ve de sevinip heyecan yaşasak da, kendisine de durumu izah etmemize karşın çok iyi yaklaşımda bulunsa da sonu bir türlü gelmedi. Yani bu dönem de boş geçti. Şimdiki Bakanımızı tanımıyorum, ona da aynı projenin sunumunu, bilgi paylaşımını yapacağız. ”

“Beykoz’da benimle ilgili çok yanlış yorumlar yapılıyor”

Beykoz’da kendisiyle ilgili yanlış ifade ve yorumlar yapıldığını söyleyen Çelikbilek, “Görev süresince Spor alanlarının arttırılmasına yönelik çalışmalarımız herkes görüyor. Ancak görüp de görmezden gelen bir kesim var. Benim Beykoz Kulübü ya da başkanı Zeki Aksu ile bir husumetim olamaz. Belediyenin Kapısı herkes gibi ona da sonuna kadar açık, ancak Başkanlık makamında her gün onlarca Beykozlu ile görüşmemiz oluyor, yoğunluk yaşanıyor. Biz Beykoz Kulübünün yanında olduk, yıllardır.

“Beykoz Stadı için Ecri Misil ödüyoruz”

Stadı yeniliyoruz, orada da Beykoz Spor Kulübünün bir yeri olacak. Beykoz Stadını Beykoz Belediyesinin kullanımına vereceğiz, bu bir zorunluluktan doğmakta. Yoksa bugün isteseler vermeye hazırız, oranın masraflarından kalkınabilinecekse vermeye hazırız. Bu konuda Zeki Bey’de konuyu bu zorunluluğu gayet iyi biliyor. Yoksa Beykoz Belediyespor’un ne futbol takımı var  ne de futbol takımı kurma düşüncesi var. Burada giderleri karşılayabilmek için bu prosedürü işletmemiz bir zorunluluk olmuştur. Konu başka yere çekilmemeli. Başkan Aksu’nun da üst kullanım hakkının, stat isim hakkının kendilerine verilmesi yönündeki talebine de bu pencereden bakıyoruz. Stada ilişkin ve halı saha yanındaki parka ilişkin ise arkadaşlarımız bir inceleme yapacaktır. ”

Spor Servisi

Başkan Çelikbilek, Beykoz’da spor kulübü sayısı fazla
Önceki Başkan Çelikbilek, Beykoz’da spor kulübü sayısı fazla
Seçimde 2. tur başladı... Beykoz'da yoğun katılım
Sonraki Seçimde 2. tur başladı... Beykoz'da yoğun katılım