Zeki Aksu Beykoz’un önemli isimlerini icraya düşürdü

  • 0
  • 15897
Zeki Aksu Beykoz’un önemli isimlerini icraya düşürdü
Zeki Aksu Beykoz’un önemli isimlerini icraya düşürdü
Zeki Aksu Beykoz’un önemli isimlerini icraya düşürdü

Beykoz Spor Kulübünde geriye dönük son 10 yılda yöneticilik yapan isimlerin hepsi icralık oldu.

Kulübün kaynaklarını amacına uygun kullanmadığı ifade edilen Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu yönetiminde yer alan birçok siyasi, iş insanı, spor ve stk camiasının önemli isimlerini icralık etti.

Kulübün ödenmeyen SGK borçları nedeniyle eski yöneticiler hakkında haciz işlemi başlatıldı. Verilen sürede borcun ödenmemesi durumunda yasal işlem yapılacağı kaydedildi.

İl etapta Cumhuriyet Gazetesinde yer alan Beykoz’un önemli isimlerine, hafta başı itibarı ile Beykoz SGK Müdürlüğü’nden tebligatlar gitmeye başladı. Tebligatları alan isimler ise isyan etti.

Beykoz’un gündemine bomba gibi düşen bu gelişme birçok iş insanını, stk temsilcisini ve siyasi isimleri mağdur etti.

Cumhuriyet Gazetesine yer alan tebligata göre toplamı milyonlara varan rakamlar, o dönemlerde Beykoz Spor Kulübü Yöneticisi olan isimlerden talep edildi.

Bu isimler arasında, Mustafa Kemal Turnacıoğlu, Aydın Düzgün, Ali Esat Yaşar, Güler Akdemir, Asım Özdemir, Yusuf Koç, Yusuf Çolak, Vahit Paksoy, Ali Topçu, Hasan Şatıroğlu, Hamit Olgun Coşkuntuna, Nezih Beykozlu, Halit Kılıç, Ayten Kayalıoğlu, Zafer Baş, Serdar Raşit Alemdar, Ali Naci Karacan, Kamil Adnan Güner, Rafet Şişmanoğlu, Abdullah Yümsel, Ali Karagüzel ve Necati Kakıcı olduğu görüldü.

Konunun uzmanlarından aldığımız bilgiye göre tebligatlarda belirtilen süre zarfında borcun ödenmemesi halinde söz konusu mal varlıkları üzerinde haciz işlemi yapılabileceği, ancak mal beyanında bulunulması halinde haciz işleminin durdurulabileceği söylendi.

Öte yandan haciz işlemine tabi tutulan isimlerin ise Kulüp Başkanı Zeki Aksu’ya öfkeli olduğu, bu konunun ise uzun bir süre daha konuşulacağı yorumları yapılırken, Cumhuriyet Gazetesinde yayınlanan tebligatta isimleri yer alan kişilerin birçoğunun henüz durumdan haberi olmadığı öğrenildi.

Haber Merkezi

Konya KONSİAD
Önceki Konya KONSİAD
Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Sonraki Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü