Zeki Aksu Beykoz Kaymakamından destek istedi

  • 29.09.2020 09:49
  • Güncelleme: 29.09.2020 18:41
  • Okunma: 4231 kez
  • Yorum: 0
Zeki Aksu, Başkanı olduğu Beykoz Spor Kulübü'nün 113. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir basın toplantısı düzenlendi.
Zeki Aksu Beykoz Kaymakamından destek istedi

Aksu, toplantıda yapmış olduğu açıklamada Beykoz sahilindeki eski kulüp binasını yeniden gündeme taşırken, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli'den binanın kendilerine verilmesi için arabulucu olmasını istedi.

Zeki Aksu, kulüp binasının Beykoz Spor Kulübünün olduğunu ifade ederek, yıllar önce bakım, onarım masraflarının ağırlığı nedeni ile Gençlik Spor Bakanlığının mülkiyetine geçtiğini ve üst kullanım hakkının yeniden kendilerine verilmesi talebini yineledi.

Aksu'dan referandum iddiası

Başkan Aksu, Beykoz'da bina ilgili bir referandum yapılması durumunda açık farkla buranın Beykoz ilçe Kulübüne verilmesi kararının çıkacağı iddiasında bulunurken, yaşanan süreçte kendilerine sivil toplum kuruluşlarından ve ilçe kamuoyunun önemli simalarından destek geldiğini kaydetti.

Başkan Aksu geçtiğimiz haftalarda yeni Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’yi Beykoz Kulüpler Birliği olarak ziyaret ettiklerini hatırlatırken, Çiçekli’nin kendilerinde pozitif bir izlenim bıraktığına vurgu yaptı.

"Sayın Kaymakamımızdan bu anlamda bir arabuluculuk yapması ricasında bulunmak istiyorum. Konunun muhataplarını bir toplantıda bir araya getirirse en aklıselim kararın ortaya çıkacağını umuyorum” diye konuşan Aksu açıklamasında, "113 yıl… Dile kolay… İkinci meşrutiyetle yaşıt, Türk spor tarihinin asırlık çınarlarından biri olan Beykoz Sporumuzun doğum gününü kutluyoruz." ifadelerine yer verdi.

"Çok iyi biliyoruz ki kulüp başkanları, yöneticiler, belediye başkanları, yerel yönetimler velhasıl kelam tüm makamlar gelip geçicidir. Esas olan kurumdur." diye konuşan Zeki Aksu şöyle devam etti:

Beykoz Spor Kulübü olarak son yıllarda çok ciddi mali sorunlar yaşadık ve sorunları aşma yolunda çoğu kez gerçekten desteğine ihtiyaç duyduğumuz yapıları maalesef yanımızda göremedik.

Kalıcı ve istikrarlı bir gelir kaynağına sahip olmayan yapıların hemen her faaliyeti adı amatör olsa da profesyonelliğe dönüştüğü bir ortamda uzun süre ayakta kalması beklenemez.
Beykoz Spor Kulübü maalesef böyle bir gelir kaynağına sahip değildir. Geçmiş yıllarda ilçemizi yönetmek adına görev üstlenenlerin bu konuda gerekli ve yeterli adımları atmadıkları ya da atamadıkları herkesin malumudur.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Zeki Aksu, Açıklama