Sponsorlu Haber

Yüzde yüz peşinatsız ev kredisi almak

Yüzde yüz peşinatsız ev kredisi almak
28.06.2017 20:17
| | |
1831

Ev almak pek çok kişinin ya da ailenin hayalidir. Yeni evlenenler kiraya çıkmak yerine kendi evlerini almayı daha mantıklı buluyor.

Çünkü çıktıkları evin kira bedeli yüklü olacağından bu parayı ev taksitine ödeyerek daha kârlı çıkacaklarını biliyor. Taksitle ev alma seçenekleriyle kendi evlerinde yaşamak her zaman daha makbul bir seçenek olarak görülüyor. Yıllarca çalışıp emekli olanlar artık kendi evlerinde huzurlu bir yaşam sürmenin hayalini kuruyor. Bütün bunları yapabilmeniz için bankalar ev kredisi desteği sunuyor. Çeşitli aşama ve yollarla yeni bir ev sahibi olmanız mümkündür.

Peşinatsız Ev Kredisi Alma Şartları

Peşinatsız ev kredisi almak şüphesiz kulaklara çok cazip geliyor. Hiç peşinat ödemeden sadece banka taksiti ile ev almak için bazı şartları taşımanız gerekir. Eğer peşinat ödeme durumunuz yoksa bankaların yüzde yüz kredilerinden yararlanabilirsiniz. Tabi bu çok da kolay bir seçenek olarak görülmüyor. Birden çok işlem yapılacak. Araştırma süreci geçecek ve sonuç size açıklanacak. İlk işlem sizin maddi durumunuz ve gelir durumunuzun incelenmesidir. Daha sonra ekspertiz görevlileri alacağınız evi incelemeye koyulacak. Yapılan incelemeler sonrası evinizin değerinin verilenden daha yüksek olduğu belirlenirse size %100 peşinatsız ev kredisi hakkı tanınabilir.

Eğer şartlarınız uymazsa ev peşinatını ödemek için başka yolları denemeniz gerekir. bu konuda sıradaki seçeneğiniz mevcut arabanızı satmaktır. Arabanız varsa onu satarak peşinatınızı ödeyebilirsiniz. Yoksa başka yatırımlarınız varsa onu değerlendirebilirsiniz. Arabanız var da onu satmadan başka bir seçenek değerlendirmek isterseniz de ipotekli kredilerden yararlanabilirsiniz. Bankalara ikinci bir kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İlk olarak ev kredisinde bulunmuştunuz. Bu da ortalama %75 civarındadır. Bunun dışında tekrar kredi alma talebinde bulunacaksınız. O da ipotekli kredidir. Mevcut araba ya da arsanızı bankaya ipotek ettirerek peşinat bedelini talep edebilirsiniz. Bu durumda arabanızı atmanıza gerek kalmayacaktır. Yeni bir ev de alacaksınız. Elinizden mal çıkmamış olacak. En çok tercih edilen seçeneklerden biri de ipotekli kredidir.

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda peşinatsız ev alabilmek için 3 seçeneğiniz olduğunu bilmelisiniz. Kendi durumunuza uygun seçeneği değerlendirerek yeni bir ev sahibi olabilirsiniz.

 

Anahtar Kelimeler: Ev, Kredi, Peşinat, Taksit

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"