Yüzde 52 başarıysa bu tasviye niye?

  • 0
  • 14509
Yüzde 52 başarıysa bu tasviye niye?
Yüzde 52 başarıysa bu tasviye niye?
Yüzde 52 başarıysa bu tasviye niye?
Yüzde 52 başarıysa bu tasviye niye?

Daha önce Beykoz Belediye Başkan yardımcıları arasında değişiklik yapmak isteyen AK Parti Beykoz İlçe Yönetimi içindeki bazı isimler, Belediye Başkan yardımcılarını değiştiremeyince AK Parti’nin mahalle temsilcilerini değiştirdi.

Mahalle Temsilcileri görevden alındı…

AK Parti’nin, 12 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri’nde en yüksek oy aldığı bölgelerden olan Çiğdem ve Çubuklu Mahalle temsilcileri performansları düşük olduğu gerekçesiyle görevden alındı.

Bu oya rağmen neden?

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri’nde Beykoz da almış olduğu % 52 oy ile övünen Beykoz İlçe Yönetimi’nin, AK Parti’ye % 56.67 Çubuklu ve % 47.63 oranında oy veren Çiğdem Mahallelerinin temsilcilerini görevden alması şaşkınlıkla karşılandı.

Mahmut Çakır Adem Sefer’i eleştirmişti

İlçe Başkanı Adem Sefer’in talimatıyla, Teşkilat Başkanı Mustafa Gürkan’ın görevden aldığı  Çiğdem Mahallesi temsilcisi Mahmut Çakır, daha önce bir toplantıda İlçe Başkanı Adem Sefer’i eleştirmiş, küçük bir yere işçi alınacağı zaman, kendilerine söylendiğini fakat önemli ve sigortalı bir elemana ihtiyaç olduğu zaman kendilerine haber verilmediğinden yakınmıştı… Mahmut Çakır yine aynı şekilde, partiyi temsilen mahallelerinde yapmış oldukları hasta ziyaretlerine istinaden hasıl olan bir takım ihtiyaçlara İlçe Yönetiminden destek alamadıklarını söylemişti.

Çubuklu Mahallesi’nden % 56.67 oy almıştı…

AK Parti’nin, % 56.67 oy aldığı Çubuklu Mahallesi’nin temsilcisi Muzaffer Kolcu da görevden alındı… İlçe Yönetimi’nin ise Muzaffer Kolcu’nun performansının yetersiz olduğunu öne sürdüğü kaydedildi.

AK Parti’de kongre hazırlığı mı?

AK Parti içindeki bir kesim ise görev değişikliklerinin,  muhtemelen Ekim ayında yapılması planlanan ilçe kongresi öncesi hazırlık olduğunu öne sürerken, AK Parti’nin % 60.92 oranında oy aldığı Cumhuriyet Köy Temsilcisi Burhanettin Melekkis’in de önümüzdeki günlerde görevden alınacağı öğrenildi.

Haber Merkezi

Kayalıoğlu Genel Başkan yardımcısı oldu
Önceki Kayalıoğlu Genel Başkan yardımcısı oldu
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz