Yusuf İslam, Beykoz'da öğrencilerle buluştu

  • Güncelleme: 29.11.2018 16:04
  • Okunma: 3781 kez
  • Yorum: 3
Ünlü Müzisyen Yusuf İslam, NUN Aile Akademisinin organizasyonuyla Beykoz'da öğrenci ve velilerle bir araya geldi.
Yusuf İslam, Beykoz'da öğrencilerle buluştu

NUN Okulları'nın Beykoz'daki kampüsünde konuşan Yusuf İslam eğitimin mekanik ilerlememesi gerektiğini belirterek, "Öncelikle öğrencilere hayatla başa çıkabilme yollarını öğretmeliyiz ve eğitimin her aşamasında öğrenciler faal olarak yer almalı. Başarıya ancak öğrenci mutlu olduğu takdirde ulaşabiliriz" dedi.

NUN Okulları öğrencilerinin ve velilerinin sorularını da yanıtlayan İslam, hayat hikayesini, müzik macerasını ve eğitim faaliyetlerinden de bahsetti.

İslamiyet'e geçiş sürecine değinen Müzisyen Yusuf İslam, 1960’lı yıllarda ona şöhreti getiren şarkılarında yalnızlığını ve arayışını anlattığını belirtti.

Kendi hayat serüveninin İslamiyet ile tanıştıktan sonra farklı bir şekilde ilerlediğinin altını çizerek konuşmasına devam eden Yusuf İslam, popülerliği değil iyi bir insan olmayı tercih ettiğini, sanatçılara doğrudan ve iyilikten ayrılmamaları gerektiğini tavsiye etti

İslam dinini seçmesinin ardından neden Yusuf ismini aldığından bahseden İslam, "Hz. Yusuf’un meşhur hikayesini hepiniz bilirsiniz. Ben de o öyküyle aramda bağ olduğuna inandım ve böyle bir seçim yaptım. Cat Stevens sahne adını da ben bulmuştum. O zaman bir "kedi" gibi her eve girip kendimi sevdirmiştim" diye konuştu.

Yazdıklarıyla herhangi bir sırrı ifşa etmediğini söyleyen Yusuf İslam, "Şunları yaparsanız mutlu olursunuz diye reçete vermiyorum. Tek yaptığım hayat yolculuğumu insanlarla paylaşıp onların bu tecrübeden istifade etmelerini sağlamak" ifadelerini kullandı.

Müziği bırakma kararını kişisel gelişimini tamamlamak adına ve İslamiyet ile ilgili öğreneceği çok şey olduğu düşüncesiyle verdiğini söyleyen Yusuf İslam, "2000’li yıllarda ilhamı yeniden hissettim. Müzik evrensel bir değerdir. İnsanlar birçok mesajı şarkılar yoluyla içselleştiriyor. Konserlere yeniden başladığımda şunu gördüm ki farklı kültürlerden insanlarla bir araya gelmek ruhuma iyi geliyor ve bu sebeple müziğe geri döndüm" şeklinde konuştu.

Hediye takdiminin ardından Yusuf İslam, NUN Okulları Beykoz Kampüsünü gezdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

emine okutan (1 yıl önce)

senelik 50bin tl alırsanız her öğrenciden getirirsiniz tabi bu konukları!

İlker (1 yıl önce)

Gökhan Akat kardeşim çok doğru tespit. Katılıyorum.

Gökhan Akat (1 yıl önce)

Milli eğitim bakanımız Ziya Selçuk NUN a gelir, Yusuf islam NUN a gelir, dünyaca ünlü kalp cerrahı Prof Mehmet öz NUN a gelir. Zerzevatçı mahallesindeki Sait Taşçı okuluna hiç gelen giden olmaz. Bu çiftte standart devam ettikçe afedersiniz bizden bi bok olmaz.

Yorum Yaz