Yunus Çapoğlu başkanlığı bırakıyor

  • 0
  • 9539
Yunus Çapoğlu başkanlığı bırakıyor

Uzun süredir Gümüşsuyu Spor Kulübü Başkanlığı’nı yürüten Yunus Çapoğlu başkanlığı bırakacağını açıkladı.

Amatör spor camiasına ilişkin Dost Beykoz’a yazılı bir açıklama yapan Başkan Çapoğlu, yazılı açıklamasında (BİSK) Amatör Spor Kulüpler Birliği’ne yönelikte bazı eleştirilerde bulundu.

Gümüşsuyu Spor Kulübü Başkanı Yunus Çapoğlu, yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Ülkemizde keşmekeş bir sistemle amatör spor yapısı mevcutken, üstüne üstelik İstanbul’umuzun amatör spor adına en sorunlu bölgesi olan ilçemiz Beykoz’da amatör spora gönülden bağlı olarak, katkı vererek sporcu yavrularımıza hizmet ederek, önce ülkemize örnek birer genç daha sonrada sağlıklı iyi birer sporcu olabilmeleri için hizmet vermek abartı değil Donkişotun yel değirmenlerine savaş açması gibidir.

İlçemiz spor kulüplerinin onca sorunları arasında federasyona ödenen bir kişilik futbolcu lisans bedelinin 2000 TL tutanda ilçede mevcut olan 6 adet futbol sahasının 1 Beykoz A.Ş olmak üzere 4 adetinin kış aylarında futbol oynamaya el verişli olmayan durumları diğerlerinin de akademi sahasında rektörlüğünün keyfi yetine göre kapılarının açılıp açılmaması 1 veya 2 saat gecikmeli müsabakaların oynanması diğerlerinin isse bütünüyle maddiyatının belediye ve devlet kurumlarından karşılanmasına rağmen hiçbir spor kulübünün buraya girip futbol karşılaşması oynayamamasına kadar onlarca sorun varken;      

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği adı altında meşru olup olmadığı bana göre tartışılan derneğin yöneticileri bu sorunların çözümü noktasında sessizliğini korurken U – 14 milli takımı adı altında bir çalışanın içinde olunması tamamen türbinlere yöneliktir. Proje kimden gelirse gelsin ister A.S.F.K. ister T.F.F den gelsin.

Birde konuya bakış açısı önemli şuan U – 14 takımlarının ligleri devam ediyor aynı zamanda çocukların okullarında sene sonu yaklaştığı için ağır sınavları arasında birde üçüncü bir yükü ne kadar kaldırabilirler.    

Bu proje elbette uygulanabilir ligler devam ederken ilgililer maçları takip eder belirlediği isimler ligleri bittikten sonra davet ederlerse daha doğru yol olur.

Spor kulüplerimizin sorunlarının çözümüne çaba sarf etmek öncelikle bütün kulüplerin bir araya gelerek sağlıklı bir yapılanma içine girmeleri. Daha sonra sorunları benim sorunum senin sorunun demeden önem sırasına göre çözüm yollarını aramak ilçe sporuna yapılacak en büyük hizmettir.

Yunus Çapoğlu, Gümüşsuyu Spor Kulübü’nün mayıs ayında yapılacak kongresine 12 yıldır sürdürdüğü başkanlık için yeniden aday olmayacağını söyledi.

Haber Merkezi

Beykoz Stadı… Nereden nereye?
Önceki Beykoz Stadı… Nereden nereye?
Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Sonraki Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz