Mikail AKYILDIZ
  • 05/02/2022 Son günceleme: 05/02/2022 10:20
  • 3.737

Değerli medya mensubu ve duyarlı STK temsilcilerine şimdiden teşekkür ederim.

STK’lar Yunanistan’ı protesto edecek. Yapılan insanlık dışı uygulama ile kan dondurucu olayın kahramanı insanlıktan nasibini almamış Yunanlıların bu ne ilk, nede son olacak uygulaması insanlığa vurulmuş büyük bir darbedir.

STK’lar, Yunanistan’ın mültecilere yönelik tutumunu protesto etmek amacıyla 5 Şubat Cumartesi günü Yunanistan Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması yapacak. Mensubu olduğum ilçe Beykoz’dan programa sadece Ekrem Tuncer’in başkanlığını yaptığı İHH BEYKOZ ŞUBESİ katılıyor. Gönül isterdi ki bu insanlık dramını tüm Beykoz sivil toplum örgütleri desteklesin. “İNSANLIK YAŞASIN” adına konsolosluğun önünde olsunlar.

Yunanistan’da, eşyaları ve kıyafetleri gasp edilerek sınır dışı edilen 19 mültecinin donarak hayatını kaybetmelerinin ardından sivil toplum kuruluşları harekete geçti. Başta İHH İnsani Yardım Vakfı, olmak üzere Uluslararası Mülteci Hakları Derneği (UMHD), Özgür-Der ve Mazlum-Der, Yunanistan’ın mültecilere yönelik sergilediği insanlık dışı tutumu basın açıklamasıyla protesto edecek.

“İnsanlık Dondu!” sloganıyla düzenlenecek basın açıklaması, 5 Şubat Cumartesi günü Yunanistan’ın İstanbul Taksim’deki Başkonsolosluğu önünde düzenlenecek.

Basın açıklamasında, Yunanistan’ın mülteci haklarını ihlal eden geri itmeleri ve Avrupa’nın insanlık dışı muameleleri karşısındaki sessizliği protesto edilecek.

Duyarlı vatandaşlarımızın ve STK’ların basın açıklamasına katılımlarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

Tarih: 5 Şubat 2022 Cumartesi

Saat:  14.00

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Önü (Turnacıbaşı Sk. No: 22 İstiklal Caddesi/Taksim)

Yazarın Yazıları