Güncel

Yüksel Toprak: 'Beykoz'da kötü olaylar normalleşmesin!'

Yüksel Toprak: 'Beykoz'da kötü olaylar normalleşmesin!'
2014.10.18 00:00
| | |
8299

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak, özellikle uyuşturucu gibi konuların sıklıkla dile gelmesinin bu gibi kötü işlerin normalleşmesi demek olduğunu kaydederek, "Benim daha önce görev aldığım yerlerde aynı şeyi söyledim: Normalleştirmeyin.

Bu kadar sık dile gelirse normalleşir" şeklinde konuştu. Beykoz'da İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak çalışmalarını sürdürdüklerini de vurgulayan Yüksel Toprak, uyuşturucu konusunda gerçekleştirdikleri işleri de bundan böyle Beykoz Kaymakamlığı'nın sitesinden vatandaşların takip edebileceğini söyledi.

İlçedeki basın mensuplarıyla bir araya gelerek bir tanışma toplantısı düzenleyen Yüksel Toprak, İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün çalışmaları konusunda bilgi verdi. Masa başında oturan bir emniyet müdürü olmadığını anlatan Toprak, ilçedeki vatandaşlarla önümüzdeki günlerde bir araya geleceğini ve özellikle asayiş konularında bilgilendirme yapacağını dile getirdi. Vatandaşların özellikle ihbar etme konusunda kaygılı hareket ettiklerini ifade eden Yüksel Toprak, şunları söyledi:

"Vatandaşlarımız mahallesinde suç işleyen bir çocuğu ihbar etmekten çekinebiliyor. Kimi zaman 'bizim mahallemizin çocuğudur' diyor kimi zaman da 'eğer ihbar edersem ismim ortaya çıkar' diye endişeleniyor. Bizler mahallelerde ziyaretler gerçekleştirerek, bu tür konularda ihbar eden kişinin kimliğinin kesinlikle gizli tutulacağını ve herhangi bir sorumluluk almayacaklarını anlatacağız. Öte yandan da mahallede aslında koruduğu kişinin kendi mahallesi için kötü işler yapan bir kişi olması dolayısıyla, koruyan kişinin 'iyilik' değil kendi mahallesine 'kötülük' yaptığını vurgulayacağız."

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak'ın ilçedeki basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantı, ikram ve ilçe hakkında gerçekleştirilen sohbet ile devam etti. Müdür Yüksel Toprak'ın gazetecilerin sorularına içtenlikle yanıt verdiği ve önemli gördüğü kimi konuları ise not defterine titiz bir şekilde yazarak kaydettiği gözlendi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, Yüksel Toprak

reklam
1 Yorum
erhan gülümser30.10.2014 12:03:59

Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum, Müdürümüzün gayet başarılı bir şekilde görevini ifa edeceğinden hiç şüphem yok. Allah cc yardımcısı olsun.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"