Spor

Yücel Dede sözü vermiş, çocuklar işi sıkı tutuyor

Yücel Dede sözü vermiş, çocuklar işi sıkı tutuyor
19.12.2017 17:21
| | |
3241

Beykoz’un amatör kulüplerinden olan Gümüşsuyusporlu oyuncuların geçen hafta taşıdıkları pankartın sırrı çözüldü.

Gümüşsuyuspor Kulübü Genel Kaptanı Mustafa Kurtuluş Dost Beykoz'a  yaptığı açıklamada, "Yücel Dede" ye mesaj veren pankartın muhatabının Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek olduğunu söyledi.

Bu pankart ve ifade ile çıkmalarının altındaki gerçeği de altyapı sporcularından birinin “Benim dedem her istediğimi yerine getirir, Yücel Dedemize de sahamızın durumunu anlatsak eminim ki o da bu isteğimizi yerine getirecektir” cümlesinin olduğunu söyledi.

Gümüşsuyuspor Muharrem Ergül Tesisleri’nin futbol sahasının zemininin içler acısı halini, hatta bazı yerlerine yama yapıldığını geçmiş haberlerimizde kamuoyuna aktarmıştık. Öyle ki halı sahalarına artık maç oynamak içi n dahi gelen takım sayılarında bir hayli azalma bile olmuş, zaten kıt kanaat geçinebilen Yeşil-Beyazlılar kulüplerini ayakta tutan kulüp gelirden de olmaya başlamıştı.

Gümüşsuyuspor Genel Kaptanı Mustafa Kurtuluş Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklamada, Başkan Çelikbilek'in sahaları için kendilerine söz verdiğini kaydetti.

Kurtuluş, oyuncuların Yücel Dede pankartı ile sahaya çıkmalarını da şöyle anlattı:

"Öncelikle Kulüp olarak, birinci amacımız yarışmacı takımlardan daha çok çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan, sokaklardan uzak tutup, spora yönelmelerine destek olmak. Bu amaçla 3 senedir Yaz-Kış Dönemleri ücretsiz spor okulları yapıyoruz ve bu okulların tüm masrafları yönetim kurulu arkadaşlarım tarafından karşılanıyor."

Gelinen noktada bu yatırımın meyvelerini almaya başladık. A Takımımız hafta sonunda en yakın rakibini mağlup ederek bir maç eksiği ile şampiyonluğa yürümekte. U16 ve U14 Takımlarımız gruplarında ikinci sırada ve ligi bu şekilde tamamlayacaklar. Bunlar bizleri mutlu ediyor fakat tesisimizin futbol sahasının zemini çok kötü durumda ve bu da bizlerin moralini bozuyordu.

Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek, Gümüşsuyu Halk Meclisi’nde sahanın yapımı sözünü bize vererek, bizleri mutlu etti.

Bünyemizdeki oyuncularımızdan bir tanesi, ‘Tesisimiz neden yenilenmiyor? Yücel Dede’ye söyleyelim burayı yapar’ dedi. Ben de, Nasıl yani? Deyince, oyuncumuzun bana söylediği şey, çok manidar ve o kadar saf bir anlatım ki, ‘benim dedem de her istediğimi yapıyordu.’

İşte ben Gümüşsuyu Mahallesindeki o toplantıda bu yaşadıklarımı Başkanımız Yücel Çelikbilek’e anlatarak, Gümüşsuyu Spor Kulübümüzde 200 torununuz sizden bir söz bekliyor, onlar ne söyleyeyim? Dediğimde, “Onlara söz, sahanızın yapım çalışmalarına 2 ay içinde başlayacağım” cevabını verdi.

Biz de Yönetim olarak bu güzel haberi sporcularımıza ilettik onlarda bu haber karşısında müthiş bir sevinç ve mutluluk içerisinde “Yücel Dede’lerine teşekkür adına bu pankartı açtılar.

Bizlerde Gümüşsuyuspor Yönetimi olarak Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek ve ekibine teşekkürler ederiz. Tesisimizin yapılarak, açılışını kendisi ile birlikte yapmak için bizler ve torunları sabırsızlıkla beklemekteyiz."

Spor Servisi

 

Anahtar Kelimeler: Gümüşsuyu Spor Kulübü, Yücel Dede, Mustafa Kurtuluş

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"