Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi

  • 0
  • 24422
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi
Yücel Çelikbilek yeniden İlim Yayma Vakfı Başkanı seçildi

Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek’in yeniden Mütevelli Heyet Başkanı seçildiği Genel Kurula Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devletin üst düzey yetkilileri katıldı.

İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yeniden Mütevelli Heyet Başkanı seçildiği Genel Kurula Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devletin üst düzey yetkilileri katıldı…

Genel Kurula; Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile vatandaşlar katıldı. Konuşmaların ardından 15 Temmuz gazisi öğrenciler ve şehit çocukları Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye takdim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek ve önceki vakıf başkanlarına "Vefa Ödülü" ve Şeyh Hamdullah Efendi'ye ait el yazması Mushaf-ı Şerif'in tıpkı basımını verdi.

Yarım asrı devirdik

Kongrede konuşan Beykoz Belediye Başkanı ve İlim Yayma Vakfı mütevelli Heyet Başkanı Yücel Çelikbilek, “cemiyetimizle birlikte, İlim Yayma Ailesi olarak iyiliğin egemenliği için çıktığımızı bu yolculukta neredeyse yarım asrı devirmiş olmanın bahtiyarlığı içindeyiz” ifadelerini kullandı.

“Ülkemizin geleceğine müdahil olmak ve tarihimizin geleceğine el koymak adına yarım asır evle bu kutlu yolculuğu başlatan değerli büyüklerimizi ve sonrasında onlardan bayrağı devralarak, kuşaktan kuşağa bu günlere kadar getiren tüm yönetici kadrolarımızı ve mensuplarımızı hürmetle ve hayırla yad ediyorum” diye konuşan Çelikbilek, İlim Yayma Vakfı’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihiyle iç içsellik arz ettiğini dile getirdi.

Camiler ahıra çevrildi, ezanın aslı yasaklandı…

“Bu ülkede hepimizi camilerin ahıra çevrildiği, ezanın aslının yasaklandığı; Kuran eğitiminin engellendiği, neredeyse Allah demenin suç sayıldığı, sonrasında başörtülülerin, üniversitelere, kamu kurumlarına sokulmadığı, hatta başörtülü olduğu gerekçesiyle hastanelerde tedavisinin yapılmadığı, imam hatip liselerinin ayrımcılığa tabi tutulup, önüne engellerin konulduğu ve şiir okuduğu için insanların hapse atıldığı süreçlerden bu günlere geldik…”  ifadelerini kullanan Çelikbilek şöyle devam etti:

“Büyüklerimizin idealleri bir bir gerçekleşiyor”

Yarım asır önce ülkemizin gidişatına el koymak düşüncesiyle vatanı ve milleti için faydalı, dürüst, çalışkan kadroların yola çıkan büyüklerimizin hayalleri ve idealleri bir bir gerçekleşiyor…  

Büyük devrimler hep sancılı olur…  

Büyük değişimler, büyük dönüşümler, büyük toplumsal devrimler hep sancılı olur…. 15 Temmuz’da, ilk defa ülkenin kaderine tam olarak el koyan milletimiz bunun milli iradenin tam tecelli edeceği bir anayasa değişikliği ve hükümet modeli değişikliği ile taçlandırmak ve kurumsallaştırmak istemektedir.  16 Nisan referandumunun bizim açımızdan önemi ve anlamı budur. Her büyük toplumsal dönüşümde olduğu gibi 16 Nisan büyük toplumsal dönüşüm sürecinde de bazı sancıların ve sıkıntıların yaşanması kaçınılmazdır. Dış odaklar ve onların içerideki uzantıları, bu büyük dönüşümü engellemek için seferber olmuş durumdadırlar. Avrupa'da bakanlarımız konuşturulmamış; vatandaşlarımız atlara çiğnetilerek, köpeklere ısırtılarak, insanlarımızın demokratik eylem haklarını kullanmalı engellenmiştir. Bu tablo batının iki yüzlülüğünü ve samimiyetsizliğini açık seçik gözler önüne sermiştir. Şişeden cin çıkmış batı büyüsü bozulmuş, maskeler düşmüştür. Artık demokrasi, insan hakları, özgürlük havariliği yapamayacaklar, ellerine kalemi alıp kimselere demokrasi notu vermeye kalkamayacaklardır. Yapmaya kalktıklarında ise, bu anti-demokratik uygulamalar ve şiddet görüntüleri her seferinde suratlarına çarpılacaktır. Bu aslında Avrupa'nın ve hatta batı medeniyetinin de bir işareti ve ilanıdır.

“Batı medeniyeti insanlığa mutluluk getirmedi”

300 yıl önce "aydınlanma devrimiyle" startı verilen modern, seküler batı medeniyetinin, geçen üç asrın sonunda insanlığa mutluluk getirmediği, aksine göz yaşı getirdiği aşikar olarak ortadadır. Üç asır önce Müslümanlardan aldıkları ilmi, insanlığın aleyhine, güç, sömürü ve hegemonya aracı olarak kötüye kullanan bu zihniyet; nükleer silahlarla, savaş teknolojileriyle, genetik müdahalelerle, kaynakları sorumsuzca yağmalayarak, doğayı kirleterek, dünyayı ve insanlığı uçurumun eşiğine getirmiştir. Çünkü bizden ilmi alırken irfanı almamışlardır. İrfandan yoksun ilim de, bir canavara dönüşerek insanı yok etmeye başlamıştır. Çünkü ne ilim irfansız, ne de irfan tek başına ilimsiz olabilir. İkisi birbirini tamamlayan, olmazsa olmaz yapışık ikiz gibidir. İrfansız ilim, batıda olduğu gibi bir frankeştayna dönüşür, insanlığa zarar verir. İlimsiz irfan da uzak doğu da olduğu gibi mistisizme ve miskinliğe götürür, yine insanlığa faydası yoktur. Oysa, Bilge Başkan Aliya'nın tabiriyle doğu ve batı arasında orta yolu temsil eden İslam; ne sadece katı rasyonelizmi, ne sadece koyu mistisizmi alır. İslam; insanın dünya ve ahiret saadeti için ilimle irfanı aynı gayede birleştirir.

“44 yıldır yola devam ediyoruz”

Adı İlim Yayma olan bu kurumumuz, ilimle irfanı aynı bünyede toplayan düşünceye sahip insanlar yetiştirmek, bu sayede ülkemize ve insanlığa hizmet etmek gayesiyle 44 yıldır yoluna devam etmektedir. Biz, ilimle irfanı kurumlarımızın isminde de birleştirdik, vakfımıza bağlı eğitim kurumlarımızın adını İrfan Eğitim Kurumları olarak belirledik. Anaokulundan lise son sınıfa kadar eğitim veren İrfan kolejlerimizi, inşallah başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin her tarafında yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Bu yıl ki kongre temamızı da "İlim, İrfan, İnsan" olarak belirledik. Son söz olarak şunu deklare etmek isterim: İnsanlığın irfandan yoksun bilimle karanlığa sürüklendiği bu çağda; ilimle irfanı birleştiren yeni bir bilimsel zihniyete, yeni bir paragdigmaya büyük bir ihtiyaç vardır. İhtiyaç duyulan o zihniyetin adı İslam'dır.

“Bir dolara satın aldıkları ajanlar”   

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ardından yoğun alkışlarla kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “son günlerde bazı Avrupa ülkeleriyle yaşanan krize değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son günlerde işte Avrupa'da yaşananlar, ülkemize ve davamıza karşı yürütülen mücadelenin yeni bir safhaya geçtiğini gösteriyor. Şimdiye kadar maşalarıyla silah verdikleri, sırtını sıvazladıkları terör örgütleriyle, bir dolara satın aldıkları ajanlarıyla bizi sıkıştırmaya çalışanlar artık bizzat sahaya indiler. Kardeşlerim, maskeli balo sona erdi" dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından diğer satır başları şöyle:

"Şu anda Avrupa'da, oralara giden bakan arkadaşlarımızı, milletvekili arkadaşlarımızı konuşturmuyorlar. Niye? PKK'yı konuşturuyor, FETÖ'cüleri konuşturuyor. Türkiye'den Barolar Birliği Başkanı oraya gidiyor, bu terör örgütünün uzantılarıyla beraber orada toplantılar yapıyor. Kim bu? Barolar Birliği Başkanı. Sözde hukukçu, sözde profesör... Demek ki istikamet üzereyiz."

Daily Sabah tepkisi: Karşılığını Türkiye'de göreceksiniz

"Daily Sabah'ı Avrupa Parlamentosu’na sokmak istemeyenler var. Onun için önerge veriyorlar. Şimdi bunlar neyi getiriyor biliyor musunuz, karşılığını getiriyor. Onlar burada milli, yerli olan bir gazetemizi oraya sokmuyorsa, o zaman siz de bunun karşılığını Türkiye'de göreceksiniz."

"Sonuçlarına katlanırlar"

"Bizim dik durmamız lâzım. Dikleşmeyeceğiz ama dik duracağız. Bize aba altından sopa gösterenlere diyorum ki 'o günler artık geride kaldı.' Sizin tehditlerinize, zorbalıklarınıza boyun eğen bir Türkiye artık yok. Biz tek bir vatandaşımızın dahi kılına zarar gelmesine izin vermeyiz. Buna teşebbüs eden her ülke sonuçlarına katlanır."

"16 Nisan aynı zamanda bir kırılma günü"

"Kadınlarımızın, gençlerimizin önündeki engelleri siyasette, bürokraside, ticarette her alanda kaldırdık. Bugün kızlarımız başörtüleriyle devlette, akademide, iş hayatının en üst kademelerinde, yargıda, silahlı kuvvetlerde her yerde serbestçe görev yapabiliyor. Nereden nereye... Nerede başladık, nereye geldik. Daha iyi günler var önümüzde inşallah. İşte 16 Nisan aynı zamanda bunun kararının da verileceği gündür. Buna hazır mıyız? Bu önemli. 16 Nisan aynı zamanda bir kırılma günü."

"Milletin doğrudan iktidarının adı"

"Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, milletin doğrudan iktidarının adıdır. Bunu da bilmenizi istiyorum. Artık karar verici olan millettir."

"Üniter yapı kesinlikle korunacak"

"Bu sistem 14 yıldır, mevcut sistemi söylüyorum, şahsi gayretlerimizle tesis edilen istikrar, güven ve özgürlük ortamının bundan sonra yeni anayasayla, anayasal korumaya alınmasıdır. Yaptığımız iş budur. Cumhurbaşkanlığı sistemi, milli birliğimizin, 80 milyonluk Türkiye'nin kardeşliğinin teminatıdır. Yeni hükümet sisteminin üniter yapımızla da bir ilgisi yoktur. Zira üniter yapı kesinlikle korunacaktır."

Haber Merkezi

Tokatköyspor zirvede yara aldı: 1 - 2
Önceki Tokatköyspor zirvede yara aldı: 1 - 2
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz