Kültür

Yücel Çelikbilek 'Rizeliler iyi insanlardır'

Yücel Çelikbilek 'Rizeliler iyi insanlardır'
2014.08.04 00:00
| | |
11187

Beykoz Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Beykoz Çayır Festivali kapsamında Yöre derneklerinin kültürel etkinliklerini sergiledikleri standlarda her akşam koyu sohbetler yapılıyor.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, her akşam farklı bir derneğin standını ziyaret ederek, insanların halini hatırını sorarken, çeşitli açıklamalarda bulunuyor.

Beykoz Rizeliler Derneği’nin Beykoz Çayırı’ndaki standını ziyaret eden Başkan Çelikbilek,Rizelilerin iyi insan olduğunu ve dayanışmaya çok önem verdiklerini bildiğini söyledi.

Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Haydar Çelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sinan Kavrak, Özgür Kopuz, Şevki Kaznacı ve dernek üyesi Kader Gür’ünde hazır bulunduğu ziyarette sorulara da cevap veren Başkan Çelikbilek, ikamet ettiği Soğuksu Mahallesi’nde çok sayıda Rizeli komşusu olduğunu ve onlarla kardeş gibi birlikle büyüdüklerini söyledi. Rizelilerle uzun süre bir arada yaşamış olmasının kendisinde Rizelilere yönelik olumlu biz izlenim bıraktığını kaydeden Çelikbilek, bu düşüncesini değiştirecek hiçbir olayla karşılaşmadığını belirtti.

Rizeliler Derneği’ni ziyaret eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e Dernek BaşkanıHaydar Çelik tarafından, 5 yıl aradan sonra önceki sezon Süper Lig’e çıkan Çaykur Rizespor forması, kemençe çalan adam minyatürü ve Rize’nin kültürel yapısını anlatan bir kitap hediye etti.

Stadındakilerle yaklaşık bir saat sohbet eden Başkan Çelikbilek, Rizelilere etli ekmek ve gözleme ikram etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Haydar Çelik, Rizeliler, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"