Sağlık

Yücel Çelikbilek fırınları denetledi...

Yücel Çelikbilek fırınları denetledi...
2014.09.04 00:00
| | |
8689

Video galeri

Beykoz’daki fırınlara erken saatlerde denetleme yapıldı. Başkan Yücel Çelikbilek’in de katıldığı denetimlerde fırınlarda önemli bir eksikliğe rastlanmadı.

Beykoz Belediyesi ve Tarım İl Müdürlüğü’ne bağlı Gıda Kontrol görevlileri sabah saat 05.00 sıralarında Beykoz'daki fırınlarda denetleme yaptı.

Denetlemeye Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'te katıldı. Yücel Çelikbilek denetim yapılan fırınlardaki ekmekleri bizzat kendisi eline alıp terazide tarttı. Belediye Başkanının yaptığı tartmalarda ekmeklerde herhangi bir gramaj eksikliğine rastlanmadı.

Tarım İl Müdürlüğü'ne bağlı Gıda Kontrolörleri de fırınların imalat bölümlerinde detaylı incelemelerde bulundu. Genel hatlarıyla hijyen kurallarına uyulduğu görülürken bazı eksiklikler konusunda fırın sahiplerine uyarıda bulunuldu. Ekmek hamuru ve susamlarının plastik kap yerine metal kaplarda saklanması gerektiğini söyleyen gıda kontrolörleri eksiklikleri not aldı.

Fırın sahiplerine tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için 15 gün süre verildi. Denetleme sonunda basın mensuplarına açıklama yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek;"Bugün sabahın erken saatinde Beykoz'daki fırınları denetliyoruz, buradaki amacımız bu yapılan üretimlerin halkın sağlığına uygun olmasını temin etmek. Şu ana kadar sıkıntı verecek bir şey yok ufak tefek eksiklikler var, onlarda giderilebicek şeyler" diye konuştu.

Gıda kontrolörleri de denetimlerde genel hatlarıyla halkın sağlığını tehdit edecek bir sorun olmadığını eksikliklerin giderilmesi için fırıncılara süre verdiklerini söyledi.

Gıda kontrolörleri son günlerde ortaya atılan ekmeğe boya maddesi katılması iddiasıyla ilgili olarak, ekmeklerden belirli aralıklarla numune aldıklarını şu ana kadar her hangi bir katkı maddesine rastlamadıklarını söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Beykoz Güncel Haberler, Denetleme, Fırın, Tarım, Ekmek, Video, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"