Yücel Çelikbilek dört başkandan biriydi!

  • 0
  • 12039
Yücel Çelikbilek dört başkandan biriydi!
Yücel Çelikbilek dört başkandan biriydi!
Yücel Çelikbilek dört başkandan biriydi!

Ülke TV'de yayınlanan Bıçak Sırtı programında gezi Parkı olayları sırasında AK Partili İstanbul İlçe Belediyelerin sosyal medya üzerindeki etkileri tartışıldı.

İstanbul’da dört belediyenin dışında diğer belediye başkanlarının koltuk derdine düşerek korktuklarını söyleyen, Erem Şentürk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e Gezi Parkı olayları sırasında karşı duruşu nedeniyle teşekkür etti.

Ulusal yayın yapan Ülke TV'de bu haftanın konusu, Ankara Büyükşehir Belediyesi ileODTÜ'yü karşı karşıya getiren 'yol' kriziydi. Vakit Gazetesi Yazarı Ersoy Dede'nin yönettiğiBıçak Sırtı adlı programın konukları ise GENAR Araştırma'nın sahibi Mustafa Şen vesenarist-yönetmen Erem Şentürk'tü. Programın bir yerinde Gezi Parkı süreciyle ilgili yaptığı araştırmaları dile getiren Erem Şentürkİstanbul'da, Beykoz’un da aralarında olduğu 4 Belediye'nin 'doğru bilgi verme ve ortamı sakinleştirme' konusunda çaba harcadığını kaydetti.

Diğer Belediye Başkanları'nın korktuklarını belirten Erem Şentürk"Ben bazı Belediye Başkanlarında bunu gördüm: Korkmuşlar. 'Eyvah Başbakan gidiyor, bizim koltuk da gitmesin' diye sıkı sıkıya tutunmuşlar, korkmuşlar" diye konuştu.

İşte programda olay yaratan o bölüm:

Erem Şentürk: "Bu gezi başlamıştı ya. İstanbul'daki bütün Belediyelerin, Belediye Başkanları'nın AK Partili Belediyelerin merak ettim acaba AK Partili Belediyeler ne yaptı? Geri sarın bakın, Aralık'ta neler yapmış bakın. Ben hepsine baktım. CHP Twitter'da çok aktifti ve Gezi'yi desteklemişti.

Ben size bir şey söyleyeyim mi? Hiçbir şey yapmamışlar. Sadece şu 4 adam çok önemli. Buradan Beykoz Belediyesi'ni tebrik ediyorum. Esenler, Ümraniye ve Üsküdar Belediyesi. Ciddi ciddi o iletişim çalışmasını yapmışlar. Doğru bilgileri aktarmaya çalışmışlar, insanları durdurmaya çalışmışlar. Öbür Belediyeler ne yapmış? Dört tane mi Belediye var İstanbul'da?"

Ersoy Dede: "Ne diyorsun? O kadar mı vahim durum?"

Erem Şentürk: "Sıfır sıfır sıfır sıfır. Ben size örnek vereyim: Kâğıthane Belediyesi, Fazlı Kılıç."

Ersoy Dede: "Ama şöyle bir şey var. Twitter'ı kullanmayı bilmiyor olabilirler?"

Erem Şentürk: "Hayır hayır. İstanbul yanıyor, Başbakanın kellesini istiyorlar. Başbakanın evine baskın düzenlemek istiyorlar. Ankara'daki evine yaklaşıyorlar, İstanbul'daki evine, Dolmabahçe'deki çalışma ofisine yaklaşıyorlar. Yanıyor İstanbul, yanıyor. Fazlı Kılıç 'Ben pikniğe gittim' diye twit atmış. Pikniğe gitmiş.

Ersoy Dede: "Ama o hengâme arasında tabi bunlar..."

Erem Şentürk: "Ne hengâmesi abi? Ondan sonraki gün?"

Ersoy Dede: "He ben 'biz fark etmedik' anlamında söyledim"

Erem Şentürk: "Ben de fark etmemiştim o zamanda. Ben bu iletişim konusunu oturup tek tek bütün Belediyeleri... Gözümle gördüğümü söylüyorum. Bak tekrar söylüyorum şu dört belediye: Beykoz, Esenler, Üsküdar, Ümraniye... Allah razı olsun. Bir şey yazmışlar, doğru bilgiyi iletmeye çalışmışlar. Öbür belediyeler ölü. Şöyle ölü. Hiç Twitter kullanmasa..."

Ersoy Dede: "Onu sordum ben de... Demin..."

Erem Şentürk: “Hayır Twitter kullanıyor! Diyor ki: 'Piknikteyim'. Twitter'ın en ateşli olduğu zaman. Bütün CHP'li belediyeler saldırmışlar. Başbakan'a nasıl küfür ediyorlar biliyor musunuz? CHP'li Belediye Başkanları'ndan görevlilerden, diğerlerinden TGB'den şuradan buradan, halktan, solculardan yağıyor küfürler Başbakan'ın ailesiyle ilgili... Yağıyor yağmur gibi... 120 bin küfür var 4 saatte. Bu 4 saatte edilen 120 bin küfrün arasında Fazlı Kılıç şöyle yazıyor: 'Sünnetteyim'. İletişim bilmemek...”

Mustafa Şen: "Belki kesmeye çalışıyordur?"

Erem Şentürk: "Heeee işte. Korkmuşlar ya. Ben bazı Belediye Başkanlarında bunu gördüm: Korkmuşlar. 'Eyvah Başbakan gidiyor, bizim koltuk da gitmesin' diye sıkı sıkıya tutunmuşlar, korkmuşlar"

Ersoy Dede: "Çok acımasız bir eleştiri ama bu..."

Erem Şentürk: “Nereden anlıyorum bunu biliyor musun? Ne zamanki Başbakan olayı çözümlüyor. Allah'tan bir tane Başbakanımız var. Herşeyi göğüslüyor”

Ersoy Dede: "Gezi olaylarında Melih Gökçek..."

Erem Şentürk: "Ben İstanbul'u konuştum.

Ersoy Dede: "İstanbul için de Melih Gökçek…"

Erem Şentürk: "Ben size bir şey diyeyim mi? Bütün İstanbul Belediyelerinin tamamının yaptığı Melih Gökçek'in bir günde yaptığı kadar etmez!"

Ersoy Dede: "Tabi tabi… Bir Melih Gökçek ile Yiğit Bulut, süreçte önemli işler yaptılar"

Haber Merkezi

CHP’nin Yeni Aday Adayı Hüseyin Karataş
Önceki CHP’nin Yeni Aday Adayı Hüseyin Karataş
Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Sonraki Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz