Yücel Çelikbilek, Beykoz STK’ları ile istişare etti

  • 2015.02.03 00:00
  • Güncelleme: 15.03.2020 17:14
  • Okunma: 26523 kez
  • Yorum: 0
Son iki seçimden de büyük bir zaferlerle ayrılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçedeki Sivil Toplum Kuruluş (STK)'lar ile bir araya geldi.
Yücel Çelikbilek, Beykoz STK’ları ile istişare etti

İlçede yaşayan 250 bin vatandaş için Beykoz Belediyesi bugüne gelinceye değin hangi icraatları gerçekleştirdiğini anlatırken, STK temsilcileri ise öneri ve sorularıyla geceye katkı sunmaya gayret etti. Gecenin sonunda ise Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk, konuklarına karanfil verdi, ajanda hediye etti.

İBB Koru Tesisleri'nde verilen akşam yemeğiyle başlayan geceye, ilçenin önemli STK kuruluşlarının başkanları ve eşleri katılım gösterdi. Beykoz Belediyesi'nin Yücel Çelikbilek Başkanlığı'nda 'tam kadro' yer aldığı gecede, yemeğin ardından 15 dakikalık 'sinevizyon gösterisi' sunuldu. İBB Tesisleri'nin Büyük Balo Salonu'nda bulunan iki tavana da yansıyan görüntülerde, Beykoz Belediyesi'nin ilçe halkı adına gerçekleştirdiği çalışmalar resmedildi. Kültürden sanata, öğrenciden okula, aileden sosyal yardıma ihtiyacı bulunan onbinlerce vatandaşa kadar pek çok kişiye Belediye Bütçesi'nden yapılan 'nakdi ve ayni yardımlar' konukların bilgisine sunuldu. Bu sırada perde arkasında duran ise hiç şüphesiz bu yardımların ilçedeki onbinlere yaşattığı 'manevi huzur'du. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e teşekkürlerini sunan kimi vatandaşların gözlerindeki pırıltı ise tepegözden yansıtılan görüntülerde güzel kareler oluşturdu. Sunumdaki en çarpıcı başlık ise Beykoz Belediyesi'nin Türkiye'de öncüsü olduğu 'Sokak İftarları'nda 250 bin nüfuslu Beykoz'da 350 binden fazla vatandaşı sofrasında ağırlamış olmasıydı. Öte yandan Belediye'nin geçen 5 yıllık süre içerisinde gelirlerini yüzde 1000 artırmış olması da dikkat çekti.

‘Başkan Çelikbilek, nüfusun 15 kişi artmış olmasına yine değindi…’

Sunumun ardından kürsüye gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yaklaşık 15 dakika süren sinevizyon gösterisinin uzun olmasını gerekçe göstererek, katılımcılardan özür diledi. Sunumda yer almayan konularda da bilgi veren Başkan Çelikbilek, Dost Beykoz'un özel haber olarak verdiği "İlçede nüfusun 1 yılda yalnızca 15 kişi artmış olması" konusuna Meclis toplantısının ardından yeniden değindi ve rakamın artırılmasının ilçeye getireceği katma değer konusunda da katılımcıları bilgilendirdi. Meclis Üye sayısından Devlet yardımına kadar pek çok kalemde ilçeye büyük yararlar getirecek nüfus hedefine ulaşabilmek adına da STK temsilcilerinden destek isteyen Başkan Çelikbilek, genel olarak şunları kaydetti:

"Beykoz'a hep 250 bin nüfuslu diyoruz ama Beykoz maalesef 250 bini hiç göremedi. Beykoz'da bu anlamda bir problem var. Geçen yıl nüfusumuz 248 bin 056 idi. Bu sene ise biz uğraştık, uğraştık ama ancak 15 kişi artmışız. Nüfusumuz bu yıl 248 bin 071 olmuş. Yani anlaşılan bu 1 yılda ne dışarıdan evlenip birisi gelmiş, ne de doğum olmuş Beykoz'da... Hiçbir şey yapmamışız.

Başkan Çelikbilek: “Yüzde 84’ü orman olan başka bir ilçe yok!”

Biz şimdi burada Beykoz'da Belediye olarak yaptıklarımızı anlatıyoruz ama inanın maksadımız reklâm değil... Aslında burada bizim yaptığımız yüzlerce, binlerce iş var ancak arkadaşlarımız bu kadarını gösterebildiler. Yoksa ben başladığında da 15 dakikayı çok bulmuştum ve size de sabrınızdan dolayı bu vesileyle teşekkür ediyorum.

İstanbul'un 39 tane ilçesi var ve biz Beykoz derken 'Boğazın İncisi' diyoruz. Gerçekten de öyledir... Allah burayı özene bezene yaratmış... Güzel nimetler ihsan etmiş bizlere... Bunun kadrini, kıymetini bilmek lazım. Yüzde 84'ü orman olan bir yeri başka yerde çok göremezsiniz, mümkün değil... 42 kilometre denizalanı bulunan, tarihi eserleriyle, farklı etkinlik yerleriyle, mesire alanlarıyla, tarihi çayırlarıyla bu kadar müstesna bir yer bulmak çok zor... O bakımdan Beykoz şanslı, Beykoz'da yaşayan insanlar da şanslı..."

‘Beykoz, futboldan sonra basketbolda da fark yaratacak…’

Konuşmasına, Beykoz Belediyesi'nin gerçekleştirdiği ve sinevizyona yansıtılmayan icraatlarını anlatarak devam eden Başkan Yücel Çelikbilek, herhangi bir nota bakmadan hafızasından konuştu. Kılıçlı Film Platosu'ndan Karlıtepe Projesi'ne... Teleferik Projesi'nden Beykoz Stadı Projesi'ne kadar pek çok projeyi STK temsilcilerine anlatan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçenin spor konusunda İstanbul'un sayılı yerlerinden birisi olacağı müjdesini verdi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'nin Beykoz Riva'da bulunan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi'nin ardından basketbolda da ilçenin 'Başkent' olacağını kaydeden Başkan Çelikbilek, Basketbol Federasyonu ile yurt dışından gelecek olan takımların Beykoz'da kamp yapabilmeleri konusunda görüşmeler yaptıklarını kaydetti. Başkan Çelikbilek ayrıca Kanal Riva Projesi'nden de umutlu sözlerle bahsederek, "İnşallah bu Proje, Beykoz'un 8 mahallesini içine alan çok özel bir proje olacak. Türkiye'den de değil Hollanda'dan anlaştığımız firmalarla bu Proje'yi hayata geçireceğiz. Burada aslında DSİ'nin 'Dere Islahı Projesi' vardı ancak bu şekilde hayata geçtiğinde yalnızca uzaktan çakıl taşlarını seyredeceğimiz bir fotoğraf ortaya çıkacaktı. Ancak bizim Riva Projemiz ile biz burayı ve çevresini kalkındırma alanlarına dönüştüreceğiz."

Başkan Çelikbilek'in ardından söz alan STK temsilcileri ise Başkan'a çeşitli sorular sordular ve izledikleri çalışmalardan da övgüyle söz ettiler. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise dikkatle not aldığı sorulara içtenlikle yanıt verdi ve sevdası haline gelen Beykoz için üretmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz