Güncel

Yücel Çelibilek’ten Bozhane'ye 'lojman' sözü

Yücel Çelibilek’ten Bozhane'ye 'lojman' sözü
2015.01.21 00:00
| | |
7720

Video galeri

Beykoz Belediyesi'nin kitap dağıtım etkinliği için Bozhane'ye gelen Başkan Yücel Çelikbilek, burada bir dizi incelemelerde bulundu ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Yalnızca Dost Beykoz’un takip ettiği günde, Bozhane Cami'ye giderek inşaat çalışmalarını yerinde izleyen Başkan Çelikbilek, bu sırada kendisiyle konuşmak için gelen Bozhanelileri de kırmayarak, dertlerini dinledi. Bir vatandaş, en önemli sorunlarının imar olduğunu kaydederek, bu sorunun çözümünü beklediklerini söyledi. Başkan Yücel Çelikbilek ise planların bu yıl bitirileceğine işaret ederek, "Ben sizden daha çok istiyorum bu sorunun çözümünü..." diye konuştu. Çelikbilek ayrıca, Bozhane’de inşa edilecek olan bir öğretmen lojmanının temelini atma sözü de verdi.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yapımı devam eden Bozhane Cami'de incelemelerde buldundu. İçerideki inşaat alanına giren ve çatıya da çıkarak buradaki çalışmaları takip eden Başkan Çelikbilek, kendisine eşlik eden yetkililerden bilgi aldı. İncelemelerini tamamladıktan sonra Bozhane Meydanı'nda vatandaşlarla selamlaşan Başkan Çelikbilek, bu sırada kendisine "Başkanım, 1 dakika" diyen hiçbir Bozhaneliyi kırmadı ve durup dertlerini dinledi. Genel olarak imar sorununu dile getiren Bozhaneliler, evlerinin yıkılmasından korktuklarını dile getirdiler ve yardım istediler. Başkan Yücel Çelikbilek ise vatandaşları dikkatle dinlerken, planların bu yıl tamamlanacağını ve Bozhane'nin de içinde bulunduğu büyük bir alanda taşların yerli yerine oturacağı müjdesini verdi.

‘Temel Belediye’den; inşaat Bozhanelilerden…’

Gezi sırasında Başkan Yücel Çelikbilek'in yanına gelen bir vatandaş, Bozhane'ye gelen öğretmenlerin kaçtığını dile getirerek, Başkan'dan lojman istedi. Bozhaneliler olarak kendi aralarında para toplayarak öğretmen lojmanını tamamlayacaklarını iddia eden vatandaş, "Başkanım sizden yalnızca temel atmanızı istiyoruz" dedi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise beraberindeki yardımcılarına not almalarını söyleyerek, Bozhane'de bir lojman temeli atacaklarının sözünü verdi. "Ben buraya temeli atacağım ama ondan sonra siz gelip başka bir şey istemeyeceksiniz. Söz verdiğiniz gibi inşaatı da tamamlayacaksınız. Söz mü?" diyen Başkan Çelikbilek, vatandaşa "O zaman sorun yok. En kısa zamanda gelirim, buraya temeli atarım" şeklinde konuştu.

Bozhanelilerin dertlerini dinlemeye devam eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bu sırada kendisinin 1994 yılında Beykoz Belediye Başkanı olduğu yıllarda ziyaretine gelen bir vatandaşla karşılaştı. Bozhaneli vatandaşla uzun süre sohbet eden Başkan Çelikbilek, nostalji dolu bir sohbetin ardından Bozhane'den ayrıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Belediye Başkanı, Yücel Çelikbilek, Bozhane, Lojman

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"