Makaleler

Yüce dağın doruğu

2014.07.21 00:00
| | |
9566

Yüce dağın eteklerindeyiz. Emperyalizm denen sömürgenler halkımız üzerindeki böl yönet tuzağını devam ettiriyor.

Alevi ve Sünni çatışmasını körükleme fırsatı kollanıyor. Sağ ve Sol olarak gençleri birbirlerine karşı kışkırtmanın sinsi gayretleri bitmek bilmiyor. Türk Kürt kardeşliğinin temeline dinamit sokulma uğraşları, var hızı ile devam ediyor. Halkın en saf ve temiz siyasi parti tercih özgürlüğü karşılıklı düşmanlıkmış gibi algılanıyor. Dış etkenlerin yanı başında bir de kendi içimizden söküp atamadığımız varlığımızı kemiren kişisel ihtiraslarımız da var.

 
Ülkemizin sancılı günler yaşamakta olduğu şimdiki şartlarda, hem vatanın ve milletin bütünlüğü ve hem de yerel seçimler olarak çift yönlü düşünmeyi gerektiren bir dönemdeyiz.  Sadece İl Genel Meclis Üyeliği, Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan aday adaylıklarında hayalini kurdukları makam ve koltuklarından başka bir şey düşünmeyenler, bu uğurda en yakın arkadaşını dahi harcayacak kadar gözü maddi hırs ve ihtiras bürümüş olanlar, adam kayırmalar, rüşvet, yolsuzluk, iftira gibi toz duman bulutu halindeki bir ortamda yaşamaktayız.
 
Dağın eteklerinden yamaçlarına doğru tırmandıkça genzimizi tıkayan kötü kokular azalmakta ve oksijen dolu tertemiz hava yüzümüzü okşamaya başlamakta. Dağın yamaçlarından yukarıya doğru tırmanmaya devam ettikçe geniş bir yelpaze halindeki Milli Musiki değerlerimizin gönül okşayıcı sesleri usul usul işitilmeye başlıyor.
 
Yüce dağın doruğuna varıldığında
 
Yüce dağın doruğuna varıldığında oksijen dolu tertemiz bir hava bizi karşılarken toplumu kucaklayan, geniş bir yelpaze halindeki Türk Sanat Musikisi, Türk Halk Müziği, Tasavvuf Musikisi ve Mehteran Musikisi’nin gönülleri okşayan tılsımlı nağmeleri, toplumsal bütünleşmenin müjdesini veriyor.
 
Yüce dağın doruk noktasında, hiç bir kişisel düşünceye yer verilmeksizin tamamen saf ve temiz duygularla, vatanın ve milletin bütünlüğünün, Ay Yıldızlı bayrağımızın, bağımsızlığımızın, ulusal kimlik ve kültürümüzün oluşturduğu siyaset üstü değerlerimizin belirginleştiği görülüyor.
 
Yüce dağın doruk noktası, Alevi’lerin, Sünni’lerin, Sağcıların, Solcuların, Türk’ün, Kürt’ün, İktidarın ve Muhalefetin ayırım gözetmeksizin siyaset üstü kutsal değerlerimizin etrafında ortak inançla bütünleşmiş oldukları bir mertebe olarak yükseliyor.
 
Sonuç olarak
 
Yüce dağın doruğunda, vatan sevgisi var, milli onur var, insan sevgisi var, insanca yaşamak var, doğa sevgisi var, kültür ve sanat sevgisi var, adalet var, güven var, huzur var ve nihayet güzel insanlar var. Yüce dağın doruk noktasında herkese yer var.

Dilerim ki yüce dağın eteklerinde aşağılarda kalanlar da bir gün siyaset üstü değerlerimizialgılarlar ve Yüce Dağın Doruk Noktasına erişerek hak ettikleri mertebelerindeki yerlerini alırlar.

Anahtar Kelimeler: Ferda Kazancıbaşı, Dost Beykoz, Siyaset, Alevi, Sünni, Türk, Kürt

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"