YRP Beykoz adayı partisinden istifa etti

  • 0
  • 4046
YRP Beykoz adayı partisinden istifa etti

Yeniden Refah Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Mustafa Kazım Alpay 'Gazze' hassasiyetiyle partisinden istifa etti.

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Yeniden Refah Partisinin Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Kazım Alpay partisinden istifa etti.

İstifa haberini sosyal medya hesaplarından paylaşan Alpay, "Özellikle ömrünü Filistin davasına adamış olan Sayın Cumhurbaşkanımız ve yönetimindeki hükümetimizin, Filistin'de yaşanan katliamların baş sorumlusu olarak gösterilmesini ve bundan siyaset üretmeye çalışılmasını kabul edebilmek mümkün değildir" dedi.

İsmail Haniyye'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etmesi ve bu ziyaretin devletin tüm yayın organlarınca paylaşılmasının dünyaya apaçık bir mesaj olduğu düşüncesini savunan Mustafa Kazım Alpay, "Bu anlamlı mesajdan sonra bile tezvirata devam edilmesi, devletimizin diplomatik arenada üstlenmiş olduğu Filistin davasına büyük zarar vermektedir. Diğer bir husus parti yetkililerinin birbirine tamamen zıt yönlerde yapmış oldukları açıklamaların parti tutarlılığına kamuoyu nezdinde vermiş olduğu zararlardır. Gelinen bu noktada hayatı boyunca Milli Görüş ilke ve prensiplerine inanmış, çalışmalarını ve hayata bakışını bu şekilde tanzim etmeye çalışmış biri olarak hali hazırda parti içerisinde oluşan bu ortam, zemin ve iklimde siyaset yapmamın mümkün olamayacağı kanaatini bende uyandırmıştır." ifadelerini kullandı.

Alpay, şunları kaydetti:

"Bu sebeplerle ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetlerde bulunmak ve eksik gördüğümüz konularda milletimizin yararına olacak fikirlerimizi ifade etmek adına iki yıl önce katıldığım ve önemli görevler üstlendiğim Yeniden Refah Partisi bünyesindeki tüm görevlerimden ve parti görevlerimden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim."

Haber Merkezi

Çubukluspor U17 haftayı bol gollü kapattı
Önceki Çubukluspor U17 haftayı bol gollü kapattı
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı