Yöre gecelerinde Gürcüler tam not aldı

  • 0
  • 6991
Yöre gecelerinde Gürcüler tam not aldı
Yöre gecelerinde Gürcüler tam not aldı
Yöre gecelerinde Gürcüler tam not aldı
Yöre gecelerinde Gürcüler tam not aldı
Yöre gecelerinde Gürcüler tam not aldı
Yöre gecelerinde Gürcüler tam not aldı

Beykoz Belediyesi'nin organize ettiği 'Yöresel Gecelerin' bu hafta konuğu Batum Havalisi Derneği oldu.

Gürcü dans ve müziklerin sergilendiği gece izleyicilerden tam not aldı. 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve yöre derneklerinin başkan ve yöneticileri katıldı.         

Gürcistan’ın tarihi, doğal güzellikleri ve kültürel zenginliklerinin  tanıtımının sinevizyonla yapıldığı programda, Ertoba Folklör Ekibi sahne aldı ve Sanatçı Bayar Şahin ve Grubu yöreye ait ritmik ve hareketli türküler seslendirdi.

Gece kapsamında yöreye has yemeklerden lahana yemeği, mısır ekmeği, lokum tatlısı, sinor, kiraz turşusu, hodan kavurması, mısır unu tatlısı, sütlü Batum böreği sergilenerek davetlilere ikram edildi.

Muharrem Kaşıtoğlu: "Yöre geceleriyle, birlik ve beraberliğimize katkı sağlıyoruz"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in selam ve saygılarını ileten Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu: "Düzenlediğimiz yöre gecelerinde, derneklerin kendi kültürel özelliklerini tanıtmalarını sağlayarak, birlik ve beraberliğimize katkıda bulunuyoruz. Derneklerin sergiledikleri kardeşlik gayreti bu gecelerle daha da anlam kazanıyor ve ete kemiğe bürünüyor. Beykoz 24 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na ev sahipliği yapacak. Beykoz'dan başlayarak Sultan Ahmet'te bitecek olan 'Bisiklet Turu' ilçemizin adını duyuracak. Beykoz’un tanıtımına vesile olacak bu etkinliklere çocuklarınızla birlikte katılımınızı bekleriz.” dedi.

Ali Kemal Kılıç: "Beykoz Belediyesi kültür mirasımızın tanıtımı yapıyor"

Batum Havalisi Gürcü Derneği'nin Başkanı Ali Kemal Kılıç: ”Biz Batum Havalisi Derneği olarak Beykoz'da yörelerinin kültürel özelliklerinin tanıtmak doğrultusunda faaliyet yapan, bölgemizin etkin sivil toplum örgütlerinden birisiyiz. Beykoz’umuzun en büyük zenginliklerinden birisi de,  Anadolu’muzun çeşitli bölgelerinden göç almış çok zengin bir kültüre sahip olmasıdır. Bizler de bu kültürün bir parçasıyız ve olmaktan da onur duyuyoruz. Kültür mirasımızı tanıtma şansı veren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür ederiz ” şeklinde konuştu.  

Programda, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykozlu Batum Havalisi Gürcü Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç'a plaket takdim etti.

Özgür-Der tevhid mücadelesine değindi
Önceki Özgür-Der tevhid mücadelesine değindi
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz