Yöre derneklerinden Kaymakama ziyaret

  • Güncelleme: 28.11.2007 00:11
  • Okunma: 8436 kez
  • Yorum: 0
ÖSEV Başkanını ziyaret eden Kaymakam Aydın Ergün, bugünde çeşitli sivil toplum örgütleri ve yöre derneklerinin temsilcilerini makamında ağırladı.
Yöre derneklerinden Kaymakama ziyaret

ÖSEV Başkanı Dr. Özer Odabaşı’nı Vakıf Binasında ziyaret eden Kaymakam Aydın Ergün, bugünde çeşitli sivil toplum örgütleri ve yöre derneklerinin temsilcilerini makamında ağırladı.

Son günlerde sivil toplum örgütlerinin kaynakları ve işlevselliği üzerinde oldukça etkili açıklamalar yapan Kaymakam Aydın Ergün, ÖSEV Başkanı Dr. Özer Odabaşı’nı ziyaretinde de aynı konuya vurgu yaptı.

Vakıfların devletten veya herhangi bir kurumdan ekonomik destek almadan ayakta durabilmelerini asli hedefleri olması gerektiğini kaydeden Kaymakam Ergün, ÖSEV Başkanı Dr. Odabaşından vakıf çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Dr. Özer Odabaşı, ÖSEV olarak eğitime ve sağlığa son derece önem verdiklerini, Akbaba’da bulunan İsmail Özseçkin İlköğretim Okulu’nu kısa bir sürede eğitimin hizmetine sunduklarını ve buna benzer eğitime yönelik birçok projeyi Beykoz’a kazandırdıklarını kaydederek en önemlisi önümüzdeki günlerde Beykoz’da bir aş evi kurmayı planladıklarını söyledi.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, çeşitli yöre dernek temsilcilerini kendisini ziyaretinde bu kez Beykozluluk bilincini gündeme getirerek yöre derneklerinin çalışmaları hakkında temsilcilerden bilgi aldı.  

Hangi yörenin insanı olursa olsun öncelikli olarak Beykozlu olunduğunun unutulmaması gerektiğinin vurgulandığı sohbette, öncelikli olarak Beykozluluk bilincinin yerleştirilmesi gerektiği belirtildi.

Yöre dernek temsilcilerinin toplu olarak kendisini ziyaret etmelerinden memnuniyet duyduğunu belirten Kaymakam Ergün, derneklerinin birlik ve beraberlik içinde olmalarının önemine vurgu yaparak, hemşeri derneklerinin faydalarının yanında sıkıntılarının da olabileceğini kaydetti.

Yöre derneklerinin yönetimde söz sahibi olma talebini yasal olarak böyle bir şeyin mümkün olmadığını belirterek geri çeviren Aydın Ergün, ancak şifaen bir araya gelinip fikir alış verişinde bulunmanın bir sakıncası olmadığını, bununda bölgeye yarar getirebileceğini düşündüğünü söyleyerek, bir yöre derneğinin toplumdan ne kadar destek aldığının da söz sahibi olabilmesi için önemli olduğunu ifade etti. 

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ü ziyaret eden heyet şu isimlerden oluştu:

Samsunlular Derneği Başkanı Hayrettin Özbay,

Beykozlu Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Salim Koca,

Çankırılılar Derneği Emin Akbayır,

Tokatlılar Derneği Mustafa Soğan,

Artvinliler Derneği Ali Dede,

Ordu Mesudiye Derneği, Muammer Özer ve Yardımcısı Mehmet Yıldız,

Çankırı Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Beykoz Şubesi Başkanı Emin Akbayır,

Ardahanlılar Dernek Başkanı Alaattin Kılıç,

Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker,

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Erdal Öztürk,

Beykoz Trakya Rumeli ve Balkanlılar Kültür Derneği Mehmet Sakal.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz