Yöre derneklerinde bayramlaşma

  • 0
  • 7853
Yöre derneklerinde bayramlaşma
Yöre derneklerinde bayramlaşma
Yöre derneklerinde bayramlaşma

Bayramın ikinci gününde ilçe protokolünün bayramlaşmalarının ardından Sivil Toplum Kuruluşları da dernek merkezlerinde bayramlaşmalarını yaptı.

STK’ların bayramlaşması ilk olarak saat 14.00’da Beykoz Giresunlular Derneği’nde başladı. Dernek Başkanı Fuat Kuş’un yurt dışında olması nedeniyle bayramlaşma programını başkan vekili Mustafa Öztürk yaptı.

Konuklarını samimi bir ortamda ağırlayan Öztürk, son dönem yaptıkları faaliyetleri anlattı.

“İlk olarak Ramazan dönemi içerisinde sponsorlarımızla beraber kurduğumuz iftar çadırında 20 bin Beykozlu vatandaşımıza iftar verdik. Burada katılımlar cidden bizleri çok memnun etti. Akabinde her sene gerçekleştirdiğimiz Kaymakdonduran Şenliklerimizi bu sene gerçekleştiremedik. Çünkü İslam coğrafyasında yaşanan tatsız olaylar nedeniyle yapılmamasının daha uygun olduğunu düşündük. Daha ileri ki bir tarihte yaparız düşüncesi içindeydik fakat az önce bahsettiğimiz olaylar durulmayınca bu sene yapmama kararı aldık. .” ifadelerini kullanan Öztürk şöyle devam etti:

R. Şahin Köktürk’te Giresunlular Gecesi yapacaklar

Öztürk, Şahin Köktürk Spor Salonu’nda büyük bir Giresunlular Gecesi yapmayı planladıklarını fakat salon artık İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kontrolünde olduğu için onlardan kendilerine tarih vermelerini beklediklerini söyledi.

Öztürk’ün konuşmasının ardından Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk bayrama ilişkin duygu ve düşüncelerini ifade etti:

Öztürk, “Bende bir Giresunluyum. Yıllarca bu dernekte yöneticilik ve başkanlık yaptım. Mustafa Bey’inde anlattığı gibi Giresunlular dernekçilik açısından büyük projelere imza attı. Giresunlu olarak bunları her zaman gururla söylüyorum. Biz belediye olarak da Giresun ile sürekli iletişim halindeyiz. Geçen gün Görele Belediye Başkanımız ile bir araya geldik. Önümüzde ki günlerde Beykoz ve Görele’yi kardeş şehir ilan etmeyi düşünüyoruz. Bununla ilgili bir çalışmamız var. Giresun ve Beykoz arasında bir bağ var ve biz bu bağı artık resmiyete dökmek istiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Dernek Başkan vekili Mustafa Öztürk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e derneklerine sağladığı katkıları nedeniyle teşekkür etti.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin bayramlaşma programına Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk’ün yanı sıra Meclis üyeleri, Nevzat Oral, Sinan Çıtlak ve BİSK Başkanı Abdullah Yümsel’de katıldı.

İkinci bayramlaşma Doğu Karadenizlilerdeydi

Günün bir başka bayramlaşma programı ise Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nde yapıldı.

Dernek Başkanı Emin Yavuz, katılımcılara teşekkür ettiği konuşmasında, “Bayramlar bizim için gerçekten birliğimizin ve beraberliğimizin teminatıdır. Kardeşlerimizle sevdiklerimizle birlikte olmak bizleri her zaman daha güçlü kılar. Bugün bizleri burada yalnız bırakmayarak katıldığınız için çok teşekkür ederim. Allah bizlere birçok kez bir arada bayram yaşamayı nasip etsin” ifadelerine yer verdi.

Beykoz belediyesi eski Başkan Yardımcılarından Yüksel baki’nin yer aldığı bayramlaşma programı; kavurma ve ayran ikramının ardından İsmail Hakkı Hocaoğlu’nun yaptığı dua ile sona erdi.

Haber Merkezi

Başkan Çelikbilek Beykoz’da değişim sinyali verdi
Önceki Başkan Çelikbilek Beykoz’da değişim sinyali verdi
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz