Güncel

Yöre Derneği iftarlarına Belediye desteği

Yöre Derneği iftarlarına Belediye desteği
13.06.2016 23:56
| | |
6713

Foto galeri

Beykoz Belediyesi, ilçedeki yöre derneklerine Gönül Sofrası kurarken de destek oluyor.

Bu yılın ilkbahar aylarında Beykoz Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren yöre derneklerini maddi olarak destekleyerek, her birisinin bir gece düzenlemesine aracılık etmişti.

Geçtiğimiz 5 Mart'ta Gümüşhaneliler Derneği ile başlayan Yöresel Geceler, 4 Haziran'da Ardahanlılar Derneği ile sona ermişti. Ramazan ayının başlamasıyla birlikte ise Beykoz Belediyesi, yöre derneklerine verdiği desteği sürdürme kararı aldı.

Kavacık'ta bulunan Çubuklu-Hıdiv Kasrı Kavşağı'nda dev bir çadır kuran Beykoz Belediyesi, burada her akşam bir derneğin iftar yemeği ev sahipliği yapıyor.

Dost Beykoz, bu akşam iftar yemeğinde hemşerileri ve Beykozlularla buluşan Kas-Der Beykoz Şubesi adına verilen yemeği takip etti.

Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık'ın ev sahibi konumunda olduğu iftar yemeğine Beykoz Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Temel, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Beykoz Belediye Başkan Danışmanı İsa Sucuoğlu, MHP Beykoz İlçe eski Başkanı Akif Taşdemir, Sivaslılar derneği eski Başkanı Mustafa Demir ve Beykoz’da yaşayan çok sayıda Kastamonulu vatandaş katıldı.

Daha önce aynı yerde Kas-Der Beykoz Şubesi adına bir Kastamonu Pazarı inşa eden ve sonrasında ise Paşabahçe'deki Kas-Der Beykoz Şubesi Dernek binasının altında günlük taze ürünleri Beykozlularla buluşturmaya devam eden Başkan Süleyman Çalık, Dost Beykoz'a özel yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Süleyman Çalık: "Allah hepimizin sofrasındaki Halil İbrahim bereketi versin..."

"Bizim Kas-Der olarak her yıl düzenlediğimiz bir protokol yemeği vardı. Ancak Beykoz Belediyesi ile ortaklaşa yapılan bu sofrada da hem hemşerilerimizi hem de vatandaşlarımızı ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduk. Sağolsun, vatandaşlarımız bize ve soframıza ilgi gösterdiler. Yemek kalmadığı için daha sonra gelen vatandaşlarımızı da çevredeki lokantalarda ağırladık. Allah hem bizlerin hem de Beykoz Belediyemizin kurduğu sofraların Halil İbrahim bereketini artırsın... Bizi bugün de yalnız bırakmayan tüm Beykozlulardan da Allah razı olsun..."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, KAS-DER, İftar, Süleyman Çalık, Gönül Sofrası

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"