Güncel

Yönetmenin Beykoz'daki evini soydular

Yönetmenin Beykoz'daki evini soydular
02.11.2017 13:17
| | |
9621

Video galeri

Önceki gün akşam saatlerinde Beykoz'un Kavacık Mahallesi'ndeki bir evde yaşanan hırsızlık olayı güvenlik kameralarına yansıdı.

Kavacık Mahallesi Eti Sokak'ta akşam saatlerinde bir eve iki hırsız girdi. Hırsızlar, çok sayıda eşya ve bir araba çalarak kayıplara karıştı. İki hırsızın Eti Sokak'taki 16 numaralı binaya giriş ve çıkışları çevredeki güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Yapılan incelemede Eti Sokak'ta bulunan 16 numaralı binanın 2. katındaki daire kapısının elektronik cihazlar kullanılarak açıldığı belirlendi.

Soygunun hemen ardından evine gelen evli ve iki çocuk annesi Kevser Çakır Demir, Beykoz emniyetine verdiği ifade de binaya girişi sırasında hırsızlarla karşılaştığını fakat çok dikkat etmediğini belirtti.

İki çocuğuyla saat 19.00 sularında Eti Sokak'taki oturduğu binaya geldiğini beyan eden Kevser Çakır Demir, durumu fark ettikten sonra 155'i arayarak emniyet güçlerine bilgi verdi. Mağdur Çakır Demir'in telefonu sonrası olay yerine gelerek incelemelerde bulunan ekipler yaklaşık 23 bin lira değerinde elektronik ve ziynet eşyasının yanı sıra evde bulunan 34 SY 6045 plakalı aracı da çalarak olay yerinden uzaklaştı.

Mağdur vatandaş, Kavacık Polis Merkezi'ne gelerek verdiği ifadesinde, çok sayıda elektronik ve ziynet eşyasının çalındığını, evde bulunan aracının yedek anahtarını aldıklarını ve kendisi eve girdikten sonra arabasının da çalındığını, hırsızların da üç kişi olduğunu söyledi.

Kevser Çakır Demir, ifadesinde şunları söyledi:

"Olay sonrası hemen evimin karşısında bulunan halı yıkamacı da güvenlik kamerası olduğu aklıma geldi ve oraya giderek görüntüleri izledim. İzlediğim görüntülerde binama girerken karşılaştığım iki erkek şahıstan birinin benim aracıma binerek, diğer şahsın ise aracımı park ederken bana selektör yapan aracın ön yolcu koltuğuna binerek ayrıldığını gördüm."

Emniyet güçlerinin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Hırsızlık, Emniyet, Kavacık, Eti Sokak, Kevser Çakır Demir, Oto Hırsızlığı

reklam
1 Yorum
Yılmaz Çakır02.11.2017 21:43:17

Hırsızların elini kolunu sallayarak, kapı kırarak, meskenlere girdiği ve eşkiyalık yaptığı bir ilçede yaşamak oldukça huzur veriyor insana!!! Mesken tacizi yetmiyor, araba da çalıyor beyler! Aslında bu olay, vatandaşla alay etmek kadar, emniyet güçlerini hafife almaktır. Bu yönüyle ilgililerin vatandaşın canını ve malını tehdit eden bu şebekelere karşı acilen gereğini yapmaları beklenir. Bu durum bir siyasinin evi için söz konusu olsaydı, emin olun, herkesin gayreti bam-başka olurdu. Hırsızlar da işi biliyorlar, sade vatandaşa/sahipsizlere yöneliyorlar. Umudumuz emniyetin ve adaletin temini için gerekenlerin bir an evvel yapılması, bu eşkiyaların başkalarının canını da yakmamaları için bulunmaları ve adalete teslim edilmeleridir.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"