Yönetim ve yönetmek

  • 09.12.2018 15:02
  • Okunma: 8293 kez

Asım ÖZDEMİR


Her insan düşüncelerini (hislerini) farklı şekillerde aktarır.

İnsanlar duygu ve düşüncelerini farklı şekillerde ifade ederler. Bizler de geçirmiş olduğum yılların yorucu ve yıpratıcı ama aynı zamanda deneyim kazandırıcı etkileriyle bu günlere geldik.

Bazı günler sevindik, bazı günler üzüldük, zaman zaman duygularımızı içimize attık, bazen de dostlarımızla paylaştık. İnsan yaşamında “Değişmeyen tek gerçek Değişimdir” ilkesinden hareketle bizler de bazen duygularımızda sapmalar yaşasak da genel olarak bazı duygularımız pek de değişime uğramıyor.

Sevgi, sevme, sevilme gibi duyguların merkezi olan ve sevgi üreterek yayan bir kalbe sahip olmak, her insan gibi bana da nasip oldu. Bu nedenle Tanrı’ya şükrediyorum. İşte sahip olduğum bu yüce duygumun karşılığını vermek adına ben de yıllarımı, halka ve spora (özellikle çocuklara) hizmete adamış bulunmaktayım.

Yıllardır büyük bir zevkle sürdürdüğüm hizmetlerimin karşılığında mutluluk duyduğum olaylardan biri de 2000 yılından bu yana çeşitli Yönetim Kurullarında aktif olarak görev yaptığım asırlık çınar Anadoluhisarı Spor Kulübünün şimdiki eski sporcularından oluşan Genç yöneticileriyle çalışıp üretiyor olmak.

Hepinizin bildiği gibi bu güzide kulübümüz, bir gecede yerle bir oldu. O günden beri iş başına gelen her yönetim Anadoluhisarı Spor Kulübünü ayakta tutmaya çalışarak bu günlere zor da olsa getirmeyi başardılar.

Çok değil bundan altı ay önce Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübümüzün eski sporcularında oluşan ve Cenk Nur kardeşimizin başkanlığındaki yönetim kurulu seçilerek işbaşına gelmişti. Başkan ve yöneticiler spordan gelme olunca, sorun yaratma değil problem çözme konusunda uzman olarak hemen icraata geçmeleri de fazla zaman almadı.

Görev bölümü yapıldıktan hemen sonra kolları sıvayan başkan ve kurul üyeleri salt sporla ilgili olmayan birçok sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeye de başlayarak, aynı zamanda, büründükleri statik tavır ve hantal yapıyla ne yazık ki üretmeyen tüm Sivil Toplum Kuruluşlarına da adeta örnek olmaktadırlar.

Bu genç ve dinamik arkadaşlar, Anadolu Hisarı İdman Yurdunu küllerinden yeniden doğmasını sağlayabilmek ve eski görkemli ve güzel günlerini yeniden semt halkına yaşatabilmek için canla başla çalışmalarına tüm hızıyla devam etmekteler.

Tek beklentileri semt sakinlerinin de aktif olarak yanlarında yer alması. Birlikten kuvvet doğar ilkesinden hareketle çözülemeyecek bir sorun olmayacağının bilinciyle yollarına emin adımlarla devam ediyorlar.

Bu arada ilgili ve yetkili makamlardan da bir istekleri var. 100 yılı aşan bir muhteşem maziye sahip güzide kulübümüze ait ne yazık ki tüm semt sakinlerinin sosyal ve sportif etkinliklere katılabileceği bir spor tesisi an itibariyle bulunmamakta.

Bu konuda bir Devlet Politikası olarak öne çıkan ve verilen yetkileri olumlu kullanan yerel yönetimimiz Beykoz Belediye Başkanlığı son yıllarda bir çığ gibi büyüyen tesisleşme hamleleriyle herkesin takdirini kazanmıştır.

Şimdi Anadoluhisarı Kulübünün bu son derece haklı isteklerinde bizler de gerekli makamların devreye girerek bir tesis yapımı konusunda kulübe yardımcı olacakları inancıyla beklenti içerisine girmiş bulunmaktayız.

Ben de hem bir kurul üyesi ve hem de bir ağabeyleri olarak bu başarılı gençlerin yanında olacağımı ve her türlü desteği kendilerine vereceğimi deklere ederken bir kez daha kendilerine başarılar diliyorum.

Allaha Emanet Olun

Anahtar Kelimeler: Yönetim, Yönetmek

Yazarın Yazıları