Makaleler

Yolun açık olsun Beşiktaş

24.02.2017 17:11
| | |
3255

2016-2017 futbol sezonunda 5 takımla mücadeleye başladığımız Avrupa kupalarında Şubat sonu itibarıyla sadece Beşiktaş'ımız yoluna devam ediyor.

Avrupa kupalarında başarılı olmak neredeyse tüm kulüpler için ligdeki başarıdan çok daha önce gelir.

Bir çok kulüp daha sezon başında planlama yaparken Avrupa kupalarında en azından bir kaç tur atıp,bir grup atlamayı hedefler.

Kadro planlamasını öncelikle Avrupa kupalarında başarılı olmak için yapar.

Ligde mutlaka önemlidir. Ama Avrupa kupalarında alınan bir başarı çok daha önemlidir. Ligde alınan bir başarı bir iki yıl konuşulurken, Avrupa'daki başarı on yıllarca konuşulur. Taraftar asla ve asla bu başarıyı unutmaz.

Örneğin: Galatasaray'ın 1989 yılındaki Şampiyon Kulüpler Kupasında oynadığı yarı finali, 2000 yılındaki UEFA şampiyonluğu ve aynı yıl kazandığı Avrupa Süper Kupası, Fenerbahçe'nin Avrupa Ligindeki yarı finali

bunlar uzun yıllar geçmesine rağmen unutulamayacak başarılar olarak taraftarın hafızasından asla çıkmaz.

Avrupa Kupalarında yoluna devam eden tek temsilcimiz Beşiktaş geçtiğimiz yıl Türkiye Süper Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayarak Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılma hakkı elde etmişti.

Şampiyonlar Ligi kura çekiminde Benfica, Dinamo Kiev ve Napoli takımlarını çekerek dengeli bir gruba düşen Beşiktaş, çok iyi başladığı ilk 5 haftasında tur atlama noktasında götürdüğü grubu maalesef son maçta hakem hatalarının da yoğun olarak yaşandığı bir maçta Dinamo Kiev'e yenilerek 3.sırada bitirerek UEFA Avrupa Ligine devam etme hakkı elde etti.

Bir futbolsever olarak oynadığı futbolla Beşiktaş'ımızın Şampiyonlar Lig'inde yoluna devam etmeyi hak ettiğini düşünüyorum.

UEFA Avrupa Ligi son 32 turuna seri başı olarak katılan Beşiktaş İsrail'in Hapoel Beer Sheva takımıyla eşleşti.

Kağıt üzerinde oyuncu kalitesiyle ağır basan ve turun favorisi olarak görülen Beşiktaş deplasmandaki ilk maçta ilk bölümlerde biraz zorlanmasına rağmen 3-1 galip gelerek turun kapısını ardına kadar araladı.

İstanbul’daki maçta da oyunun bazı bölümlerinde zorlanmasına rağmen rakibini 2-1 yenmeyi başaran Kara Kartal son 16 turuna kalmayı başaran tek takımımız oldu.

İsviçre'de çekilen kura sonucunda Yunan ekibi Olimpiakos'la eşleşen Beşiktaş bu turunda kağıt üzerinde favorisi konumunda.

Bir önceki turda bir diğer Türk ekibi Osmanlıspor'u eleyerek Beşiktaş'la eşleşen Yunan ekibi bu turda çekilecek en iyi kuralardan biri olarak karşımıza çıkmakta.

Beşiktaş için bir önceki tur kadar kolay bir rakip olmayacak muhakkak ama Olimpiakos asla Beşiktaş ayarında bir ekip değil.

İyi konsantre olmuş rakibini ciddiye alan Kara Kartal'ın rakibini eleyeceğine inanıyorum. Yeter ki Şenol Güneş'in talebeleri rakibini ciddiye alsın.

Avrupa Liginde favorilerin birbirleriyle eşleştiği bir kura çekimi oldu.

Takımımızın çekilen kuralar sonucu yarı final hatta final şansı bile yüksek görünüyor.

Hatta takımımız bu kadro yapısı ve büyük taraftarıyla Galatasaray'ın ardından kupayı bir kez daha ülkemize getirebilir ve milyonlarca taraftarını sokaklara dökebilir.

Bunu gerçekten çok ama çok istiyorum.

Çok iyi Beşiktaş'lı olan iki oğlum için istiyorum.

Taraftar olarak kesinlikle dünyanın en iyilerinden biri olan Beşiktaş taraftarları için istiyorum.

Kolay mı? Kesinlikle değil. İmkansız mı o da asla değil.

Başarabilir mi Kara Kartal? Başarabilir. Başarmaması için hiç bir neden yok.

Haydi Kara Kartal 80 milyon Türk Avrupa Kupalarında yanındayız.

Ülkemizin zor bir süreç yaşadığı bu günlerde yüzümüzü güldür.

Halkımıza büyük bir moral ver.

Halkımızın böyle büyük bir morale ve sevince ihtiyacı var.

Haydi Kara Kartal kanatlarını final için daha hızlı çırp .

Bu yolun sonu kupa olsun.

Haydi Beşiktaş Yolun açık olsun.

Anahtar Kelimeler: Beşiktaş

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"