YKS Türkiye birincileri Beykoz'da buluştu

  • Güncelleme: 28.08.2020 13:17
  • Okunma: 8423 kez
  • Yorum: 0
Yükseköğretim Kurumları Sınavında bu yıl sayısal ve sözel alanlarda birinci olan öğrenciler Beykoz'da bir araya geldi.
YKS Türkiye birincileri Beykoz'da buluştu

Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) bu yıl sayısal alanda birinci olan Özge Dilay Örüm ile sözel alanda birinci olan Muhammed Rodi Düger, İstanbul Medipol Üniversitesini tercih etti.

İstanbul Medipol Üniversitesi Kavacık Güney Kampüs'te düzenlenen toplantıda son 5 yılın üniversite sınavlarında birinci olan öğrenciler bir araya geldi.

Bu yıl sayısal puan türünde Türkiye birincisi olan Özge Dilay Örüm Uluslararası Tıp Fakültesi bölümünü, sözel puan türünde birinci olan Muhammed Rodi Düger ise İletişim Fakültesini tercih etti.

İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sebahattin Aydın, daha önceki yıllara göre üniversitelerin doluluk oranının arttığını ifade ederek, vakıf üniversitelerinde doluluk oranının yüzde 87, devlet üniversitelerinde de yüzde 97 olduğunu söyledi.

Sebahattin Aydın, "Medipol Üniversitesi 12 fakülte, 1 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 4 enstitü, 10’un üzerinde araştırma merkeziyle son derece kapsamlı bir üniversitedir." ifadelerini kullandı.

YKS sayısal puan türünde Türkiye birincisi olarak Uluslararası Tıp Fakültesini kazanan Özge Dilay Örüm, "Malatya Fen Lisesi mezunuyum. Uluslararası tıp fakültesini kazandım. Gelecekte araştırmacı hekim kimliğiyle çalışma yapmak istiyorum. Medipol’ün bize sağladığı imkanlarla benim için en doğru yer olduğuna inanıyorum. Umarım amaçlarımıza ulaşarak ülkemizi en iyi yerlerde temsil ederiz." diye konuştu.

Sayısal puan türünde Türkiye birincisi olan Muhammed Rodi Düger de şunları söyledi:

"Iğdırlıyım. İstanbul Erkek Lisesi mezunuyum. Bu sene sözel yerleştirme puanında Türkiye 1. Si oldum. İletişim fakültesini tercih ettim. Rasyonel bir argümantasyonunu yapamam, kişisel bir tercihti. Eğitim hayatının dışında sosyal hayatı olan birisi olarak Medipol'ün bu entellektüel uğraşlarımı devam ettirebilmem konusunda yeterli imkan sağlayabileceğini düşünüyorum."

Türkiye 1.’si Dilay Örüm’ün yanı sıra Türkiye 5.’si Elif Altundağ, 6.’sı Zahid Mantar, 13.’sü Müge Öztürk, 24.’sü Şerife Büyükyılmaz, 25.’si Yusuf Dağdelen, 27.’si Tuğçe Sarıkaya, 30.’su Batuhan Sarıyıldız, 34.’sü Emre Yılmaz ile 37.’si Elif Yıldız da İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesini kazandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz