Yılmaz’dan Şevket Arıkan’a destek, Erdal Öztürk’e öfke

  • 0
  • 8898
Yılmaz’dan Şevket Arıkan’a destek, Erdal Öztürk’e öfke
Yılmaz’dan Şevket Arıkan’a destek, Erdal Öztürk’e öfke
Yılmaz’dan Şevket Arıkan’a destek, Erdal Öztürk’e öfke
Yılmaz’dan Şevket Arıkan’a destek, Erdal Öztürk’e öfke

Dost Beykoz’un dün yayınladığı CHP’de iki adaylı kongre haberi siyasi kulislerde bomba etkisi yaptı…

Her iki adayında el altından yürüttükleri liste çalışmaları deşifre olurken, Dost Beykoz’un haberi üzerine CHP içindeki taraflarda netleşmeye başladı… Aydın Düzgün, Dost Beykoz’un haberi üzerine bir basın açıklaması yaparak, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu kamuoyuna bildirdi.

Dost Beykoz’un haberinde yer alan bazı isimlerin, Aydın Düzgün’ün listesinde olacağına yönelik ifadeler bugün Hızır Yılmaz’ı da harekete geçirdi. İsimleri telefonla arayan Hızır Yılmaz’ın, ‘nasıl Aydın Düzgün’ün listesinde olursunuz’ şeklinde eleştirilerde bulunduğu ortaya çıkarken, Hızır Yılmaz’ın Şevket Arıkan’a tam desteği de bu şekilde deşifre oldu.

Hızır Yılmaz’ın, köşe yazıları yazdığı web sitesinin ofisine giderek röportaj verdiği Erdal Öztürk’ün Aydın Düzgün’e destek niteliği taşıyan köşe yazısına sert tepki vermesi de, Yılmaz’ın Arıkan’a olan desteğini adeta tescil etti.

Bir ay önce röportaj verdiği Erdal Öztürk’ün, yazısında, Aydın Düzgün’ün CHP’ye ağabeylik yapabileceğini yazması, 7 Aralık’ta yapılacak CHP Beykoz İlçe Başkanlığı Kongresi’ne yönelik şu ana kadar hiçbir yorumda bulunmayan Hızır Yılmaz’ın adeta öfke küpüne dönmesine yol açarken, aşırı tepkisi Arıkan’a vermiş olduğu desteğin bir nevi itirafı şeklinde yorumlandı.

Vuruşa vuruşa değil yalvara yalvara çekildi

Sessizliğini bozan Hızır Yılmaz, Erdal Öztürk’e ağır ithamlarda bulundu. Erdal Öztürk’ün kendince CHP’yi dizayn etmeye çalıştığını iddia ederek, Öztürk’ün siyasetten vuruşa vuruşa değil yalvara yalvara çekildiğini söyleyen Hızır Yılmaz, yine Erdal Öztürk’ün, daha önce gayet iyi diyalogda olduğu, fakat son yazısında çeşitli ithamlarda bulunduğu CHP Meclis Üyesi Cavit Gül’e de sahip çıktı.

Erdal Öztürk adamlıktan anlamaz

Erdal Öztürk’ün Meclis üyesi listesine girebilmek için Cavit Gül’ü devreye soktuğunu da söyleyen Hızır Yılmaz, Cavit Gül’ün CHP’ye gelerek adamlık yaptığını fakat Erdal Öztürk’ün adamlıktan anlamadığını dile getirdi.

Yandaş mı, yalaka mı?

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde şiddetli tartışmaların içine giren Hızır Yılmaz ve Erdal Öztürk’ün arası son yapılan röportajla düzeldi denilirken, Hızır Yılmaz’ın Öztürk’e yönelik şiddetli tepkisi yapmacık tavırların dikiş tutmadığını da gözler önüne serdi.

CHP delegelerinin Erdal Öztürk’ün ifadelerine prim vermeyeceğini söyleyen Hızır Yılmaz, daha önce bazı yazılarında, uzanamadığı çiğere mindar  dercesine , bazı basın yayın kurumlarını yandaşlıkla suçlayan Erdal Öztürk’ün iktidarın yalakası olduğunu söyledi.

Erdal Öztürk’ün geçmişte Aydın Düzgün’e her türlü olumsuz sıfatı taktığını fakat şimdi CHP’de ağabeylik sıfatını taktığını söyleyen Hızır Yılmaz ifadelerine şöyle devam etti:

Erdal Öztürk günün adamı…

Hızır Yılmaz’a Erdal Öztürk’ün gücü yetmez… O yüzden Hızır Yılmaz üzerine yazarken dikkatli olmaya davet ediyorum. Adamlıktan bahsediyor. Hatırlatıyorum… Bir önceki gazetesinde ‘o ses Türkiye’ diye bir yazısında Aydın Düzgün isminin karşısına, ‘Beykoz’un bütün meyhaneleri onun’ yazarken, Aydın Düzgün’e başka bir sıfat takıyordu… Şimdi de CHP’de ağabeylik sıfatı takıyor. Yapma Erdal Öztürk! Senin kuyruk acın varsa kuyruk acını Aydın Düzgün alamaz… Mert ol… Benim senle hiçbir kavgam yok. Ben, Erdal Öztürk’e; günün adamı olduğu için siyasette yol yürümem,  bundan sonra da yol yürümem mümkün değil’ dedim… Sakın bu lafım üzerine, bende Hızır Yılmaz ile aynı siyasi çizgide yürümem demesin. Dün Aydın Düzgün için başkaları için dedikleri sözler bir önceki gazetesinin köşesinde duruyor.

Haber Merkezi

Emniyetten ‘çocuk istismarı’ semineri
Önceki Emniyetten ‘çocuk istismarı’ semineri
Beykoz 1908, lider Leventspor’dan 1 puan alabildi
Sonraki Beykoz 1908, lider Leventspor’dan 1 puan alabildi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz