Son Dakika

Yılın Rektörü Ödülü Beykoz’a

  • 0
  • 2181
Yılın Rektörü Ödülü Beykoz’a
Yılın Rektörü Ödülü Beykoz’a

Eğitim sektörü profesyonellerinin ve sektörel derneklerin katıldığı gecede Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman “Yılın Rektörü” ödülüne layık görüldü.

Artı Eğitim Dergisi tarafından bu sene dokuzuncusu gerçekleştirilen ve eğitim dünyasının “En Başarılı” isimlerinin ödüllendirildiği, “2022 Yılı Eğitimde Başarı Ödülleri” 19 Ekim 2022 Çarşamba günü Wyndham Grand Levent Otel'de gerçekleştirilen tören ile sahiplerini buldu. Eğitim sektörü profesyonellerinin ve sektörel derneklerin katıldığı gecede Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman “Yılın Rektörü” ödülüne layık görüldü.

 

Artı Eğitim Dergisi tarafından 9. kez düzenlenen ve eğitim dünyasının “En Başarılı” isimlerinin ödüllendirildiği, “2022 Yılı Eğitimde Başarı Ödülleri” 19 Ekim 2022 Çarşamba günü Wyndham Grand Levent Otel'de gerçekleştirilen tören ile sahiplerini buldu. Eğitim sektörü profesyonellerinin ve sektörel derneklerin katıldığı gecede Artı Eğitim Dergisi Yayın Kurulu değerlendirmesi sonucu Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman “Yılın Rektörü” ödülüne layık görüldü. Prof. Dr. Mehmet Durman’a ödülü; Türk yükseköğretim sisteminde uzun yıllardır gelecek kuşakların yetişmesine yönelik katkılarına, üniversitelerde özgür ve demokratik bir iklimin oluşmasına dair adımlarına, öğrenci merkezli yaklaşımlarına, üniversitelerin temel işlevi olan bilimsel bilginin üretilmesi için ortaya koyduğu ulusal ve uluslararası çalışmalarına ve bu doğrultudaki desteklerine vurgu yapılarak takdim edildi.

Eğitim dünyasında ve toplumda farkındalık yaratılması ve toplumsal destek sağlanmasını hedefleyen ödüller; “Yılın Eğitime Katkı Ödülü”, “Yılın Eğitimde İnovasyon Ödülü”, “Yılın Sürdürülebilir Eğitim Ödülü”, “Yılın Eğitim Projesi Ödülü” gibi toplam 18 kategoride değerlendirildi. Ödüller, eğitimin gelişmesine katkı sağlayan, çalışma ve projeleriyle eğitim sektöründe farklılık yaratan, iyi örnekler ortaya koyan kamu ve özel sektörden kişi, kurum ve derneklerin oldu.

 “Güzel işler, örnek çalışmalar yapmaya çaba gösteriyoruz”

Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “2022 Yılı Eğitimde Başarı Ödülleri” kapsamında “Yılın Rektörü” ödülünü alırken şunları söyledi;

“Takdir edilmek, ödül almak çok değerli. Bunlar insanı mutlu ve motive eden, çalışma şevkini artıran duygular. Yöneticilik yaptığım üniversitelerde demokrasi ve özgürlük ortamının oluşmasına yönelik katkılarım, öğrenci merkezli olmak ve üniversitelerin temel işlevi olan bilginin üretilmesi ve yaygınlaştırılması konusunda yapmış olduğum çalışmalardan ötürü “Yılın Rektörü Ödülü” layık görüldüğümü öğrendim. Bu üç temel değer benim yöneticilik vizyonumun gelişmesinde ve yöneticilik karakterimin oluşmasındaki en temel noktalar olmuştur bu sebeple ödülün verilme gerekçeleri beni çok mutlu etti. Elbette hiçbir şey tek başına olmuyor. Tüm bu çalışmalar ve sonrasında ortaya çıkan başarılar ekip işi. Kendimi ayrıcalıklı bir yönetici olarak görüyorum. Her zaman çok disiplinli ve doğru çalışma arkadaşlarım oldu. Son altı yıldır da Beykoz Üniversitesi’nin Kurucu Rektörüyüm. Burada da aynı ayrıcalığı yaşıyorum. Bütün hocalarım ve çalışma arkadaşlarım ile güzel işler, örnek çalışmalar yapmaya çaba gösteriyoruz. Ödüle layık görüldüğüm için Artı Eğitim Dergisi Yayın Kurulu’na en içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

Haber Merkezi

Alaattin Köseler: 2024 Yerel Seçimleri yapılmayabilir
Önceki Alaattin Köseler: 2024 Yerel Seçimleri yapılmayabilir
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz