Yıldırım ve Aydın canlı yayında Beykoz için ne dedi?

  • Güncelleme: 08.03.2019 19:34
  • Okunma: 7413 kez
  • Yorum: 0
AK Parti İBB Adayı Binali Yıldırım, Anadolu Yakası belediye başkan adayları ile birlikte canlı yayına katıldı.
Yıldırım ve Aydın canlı yayında Beykoz için ne dedi?

İlk kez Beykoz’a metro dedi

Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın’ın da Beykoz’a yönelik projelerini açıkladığı canlı yayında önemli projeler açıklandı. Binalı Yıldırı ilk kez “Beykoz’a metro” dedi.

Programın Beykoz ile ilgili bölümünde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım sözü Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın’a vermeden önce Beykoz’un trak ve ulaşım sorununa değinerek, “Beykoz boğaza bakan yeşili ile çok güzel bir ilçemiz. Bölgenin imar sorunu var. Onlara Murat Başkan birazdan değinecek. Beykoz’un en önde gelen bir diğer sorunu da trak ve ulaşım. Bizim sahil yoluna paralel bir tünel projemiz var ama asıl Beykoz halkının metro beklentisi var. Tabii ki bununla ilgili çalışmalarımız da olacak. Metro ağı projesi içerisinde Beykoz’u da ön görüyoruz.” ifadelerini kullandı.  

“Beykoz’un yarım asrı aşan mülkiyet problemi vardı”

 Bu problem, % 90 oanında çözüldü. 20 bin bağımsız birimi ilgilendiren bir problemdi bunun 17 bin 200 parsele tapuları verildi. AK Parti hükümetlerine bu konuda teşekkür ediyoruz.

Beykoz’un imarı 10’a yakın kanunla yönetiliyor. Dört, beş tane kurum var bunların koordineli çalışmaları gerekiyor. İnşallah dönemimizde sizlerin ve Cumhurbaşkanımızın desteğiyle Beykoz’un imarla ilgili problemi büyük ölçüde çözülecek. Beykozlu kendi evini aynı yere yeniden yapabilsin. Beykoz İstanbul’un incisi olan bir yer. Ben de yeni bir Beykozluyum. İyi ki Beykozlu oldum diyorum. Yeni Beykoz’a taşındım. İnşallah ömrümün kalan kısmını Beykoz’da geçirmeyi planlıyorum.

Haber Merkezi