Yetim Vakfı da deprem bölgesine el attı

  • 0
  • 6007
Yetim Vakfı da deprem bölgesine el attı
Yetim Vakfı da deprem bölgesine el attı
Yetim Vakfı da deprem bölgesine el attı
Yetim Vakfı da deprem bölgesine el attı

Dost Beykoz Yazarı Şeref Kaçmaz’ın Başkanı olduğu Yetim Vakfı Beykoz Şubesi, dar kapsamlı bir iftar programı yaptı.

Anadoluhisarı Sabancı Öğretmenevindeki iftar yemeğinde deprem bölgesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Yetim Vakfı Genel Başkanı Murat Yılmaz’ında katıldığı iftar yemeğine Beykoz Doğu Karadenzililer Derneği Başkanı İsmet Konca, KAS-DER Şube Başkanı Süleyman Çalık, Rizeliler Dernek Başkanı Mehmet Yılmaz ve Artvinliler Derneği Başkanı Mehmet Uzun’da hazır bulundu.

Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Demirci’nin Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, depremlere hayatını kaybeden vatandaşlarımız için dualar edildi.

Yetim Vakfı Genel Başkanı Murat Yılmaz yapmış olduğu konuşmada, deprem felaketinde afetzedeler için yapılan çalışmaları anlattı.

Ramazan’da ayı içinde yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgi paylaşımında bulunan Yılmaz, deprem felaketi nedeniyle Ramazan ayının ülke genelinde buruk bir şekilde yaşandığını belirtti.

Deprem bölgesindeki yardım çalışmalarını, acil yardım ve kurtarma, insani yardımlar ve psikososyal destek olarak sıralayan Murat Yılmaz, Ramazan-ı Şerif nedeniyle 25 ülkede program yapmayı planladıklarını fakat deprem felaketi nedeniyle hepsinin askıya alındığını, deprem felaketinden etkilenen 11 ilde tüm güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Tırlar dolusu insanı yardım malzemesi gitti

Yılmaz, Yetim Vakfı olarak deprem bölgelerine içerisinde çadır, çocuk bezleri, gıda gibi malzemelerin olduğu toplam 55 TIR insani yardım malzemesi gönderdiklerini ve 30 milyon TL’lik de yardım gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Psikodestek ekibi bölgede çalışmalarını sürdürüyor

Yılmaz, şuanda Hatay ve Adıyaman’da 2 Aşevi; Malatya, Gaziantep, Adıyaman, Kilis ve Hatay’da psikodestek çalışmaları sağladıklarını; Psikodestek ekibinin ise şuana kadar yetişkin, ergen ve çocuk olarak toplam 7 bin kişiye terapi desteği verildiğini aktardı. Yılmaz, Ramazan münasebetiyle de 500 bin kişiye insani yardım malzemesi ulaştıracaklarını da söyledi.

Haber Merkezi

Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Önceki Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Tebrik Edi-yorum
Sonraki Tebrik Edi-yorum