Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi'nde görev değişimi

  • Güncelleme: 31.01.2019 10:48
  • Okunma: 4309 kez
  • Yorum: 0
İşlerinin yoğunluğunu öne sürerek Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şube Başkanlığı'nı bırakan Necla Sümer koltuğu Emin Yavuz'a devretti.
Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi'nde görev değişimi

Beykoz Yeşilay Cemiyeti'nin 2. Olağan Kongresi yapıldı. Kongrede seçilen yeni yönetimde Beykoz'un renkli simaları yer alırken, Cemiyet Başkanlığı'na Beykoz Doğru Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz seçildi.

Birzat Mermer, Selda Selimoğlu ve Basri Canoğlu gibi tanıdık simalardan oluşan yeni yönetimin seçildiği kongrede konuşan Necla Sümer, başkanlık görevini yürüttüğü 3 yıllık faaliyetlerini anlattığı konuşmasında, arkadaşlarına teşekkür etti. Koltuğu Emin Yavuz'a devrettiğini açıklayan Necla Sümer, bundan sonra kendisine ihtiyaç duyulması durumunda Beykoz Yeşilay'ın yanında olacağını ifade etti.

Kongre sonunda Başkan seçilen Emin Yavuz'da konuşmasında, katılımcılara teşekkür ederek,  "üç yıldır beraber görev yaptığımız başta başkanımız Nejla Sümer Hanımefendi'ye ve yönetim kurulu arkadaşlarıma hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Özellikle Yeşilay gibi köklü kurumsal bir yapıda başkan olarak görev yapmamı uygun gören siz değerli  üyelerimize ve genel merkezimize çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuşan Yavuz, yarınlarımızın geleceği olan gençlerimizin; daha sağlıklı, daha bağımsız ve daha güçlü yetişmesi önce ailelerin sonra  gerek birey olarak gerekse kurum olarak doğru yönlendirmek bizlerin görevleridir" dedi.

Emin Yavuz, "Gençlere ulaşmak, onları anlamak ancak onlarla beraber olmakla mümkündür. Bu anlayışla, Yönetim Kurulumuza genç aktif başarılı, farkındalık oluşturabilen arkadaşlarımızı aldık. Biz Beykoz'da Yeşilay olarak, gençlerimizin her türlü kötü alışkanlıklardan kurtulması ve onların tedavisi ve en önemlisi eğitim ile önleyici uygulamalar yaparak, bu sorunun üstesinden geleceğimize inanıyorum"  diye konuştu

Yeşilay Cemiyeti Beykoz Yönetim Kurulu:

Emin Yavuz

Birzat Mermer,

Metin Genç

Selda Selimoğlu

Burcu Musa Ak

Şahabettin Bingöl

Basri Canoğlu

Mahmut Talha Uçar

Ayşe Cansız

Celalettin Pirmit

Haber Merkezi