Yeşilay Beykoz Şubesinden ‘nefes’ hatırlatması

  • 0
  • 13283

Yeşilay Beykoz Şubesi, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında basın açıklaması yayınlayarak, uyarılarda bulundu.

Bu yıl, “O nefes sana lazım olacak” sloganıyla bir de film hazırlayan kurum, tütün ürünleri kullanan vatandaşları dumansız bir hayata davet etti.

Kurulduğu günden bu yana çeşitli bağımlılıklarla mücadelesini sürdüren Yeşilay, tütün ve tütün ürünleri kullanımının bireysel ve toplumsal yıkıcı zararlarına dikkat çekerek, sağlıklı bir toplum, sağlıklı bir gelecek için vatandaşları bu mücadelenin bir parçası olmaya davet eden çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor.

Yeşilay’ın “O nefes sana lazım olacak” kampanyasına ilişkin yazılı bir açıklama yapan Beykoz Şube Başkanı Emin Yavuz, “Yeşilay olarak bir asırdır olduğu gibi koronavirüs salgını döneminde de bağımlılıklardan uzak ve iyi bir yaşam için çalıştık. Normalleşme adımlarının atıldığı bu dönemde de tütünden durmanın çok önemli olduğunu vurguluyor ve yeni kampanyamızla ‘O nefes sana lazım olacak’ diyoruz.” dedi.  

Türkiye İstatistik Kurumunun Sağlık Raporuna atıfta bulunan Yavuz, ülke genelinde 15 yaş ve üzeri nüfusun yüzde 26,5’inin her gün tütün ürünü kullandığını hatırlatarak, “Biz Yeşilay olarak bu bireylere sigarayı bırakabileceklerini hatırlatmak istiyoruz ve 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü vesilesiyle herkesi sigarayı bırakmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeşilay, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü için “O nefes sana lazım olacak” sloganıyla kısa film hazırladı. Filmde umut ve gelecek vurgusu yapılırken, sokaklarda ve parklarda sevdikleriyle zaman geçiren insanlar ekrana taşındı.

Yeşilay tütün bağımlılığı ile mücadelede hız kesmiyor

Yeşilay, sigara bağımlılığının azaltılması ve küçük yaşlardan itibaren çocuklarda bilinç oluşturarak potansiyel bağımlılıkların önüne geçilmesi için çalışmalar yürütüyor.

Sağlık Bakanlığı ile birlikte ‘Sigarayı Bırak Hayatı Bırakma’ kampanyasını başlatan kurum, Yeşil Dedektör uygulaması ile dumansız hava sahasına katkı sağlarken ihlallerin önüne geçilmesi konusunda katkı sunuyor.

‘Sigarayı bırakmanın tam zamanı’ kampanyasıyla koronavirüs döneminde sigarayı bırakmak isteyenlere uzaktan destek sağlayan Yeşilay, salgın döneminde Yeşilay Danışmanlık Merkezine gelen 10 bini aşkın çağrıya yanıt verdi.

Haber Merkezi

Riva Deresinde inceleme yapıldı, rapor hazırlanacak
Önceki Riva Deresinde inceleme yapıldı, rapor hazırlanacak
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz