Yeşilay Beykoz'da elçilerini bekliyor

  • 11.01.2022 18:48
  • Güncelleme: 14.02.2022 15:34
  • Okunma: 3435 kez
  • Yorum: 0
Yeşilay Beykoz Şubesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçedeki yerel basın organlarının temsilcileriyle buluştu.
Yeşilay Beykoz'da elçilerini bekliyor

Kavacık'ta gerçekleşen toplantıya Yeşilay Beykoz Şube Başkanı Dr. Mahmut Talha Uçar, Yeşilay gönüllüleri, bazı muhtarlar ve bazı gazeteciler katıldı.

Yerel medya temsilcilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Yeşilay Şube Başkanı Dr. Talha Uçar, kurum olarak başlattıkları Yeşilay Elçileri projesinin de bazı detaylarından bahsetti.

Dr. Uçar, Beykoz Merkez Mahallesi'nde Yeşilay Danışmanlık Merkezi'nin (YEDAM) hizmet vermeye başladığını ve burada ilçede ikamet eden 10 kişinin madde bağımlılığına karşı, alkol bağımlılığına karşı 6, teknoloji bağımlılığına karşı 6 ve tütün ürünleriyle mücadele etmek için 10 kişinin yardım aldığını kaydetti.

Yeşilay'ın 'elçi' projesinin bazı detaylarından da bahseden Uçar, burada en çok ev hanımları, anneler ve muhtarlarla çalışmayı planladıklarını söyledi.

Uçar, "Bizimle birlikte olmak isteyen, birçok çeşitli bağımlılığa karşı omuz vermek isteyen herkese kapımız açık. Burada en çok bizimle olmasını istediğimiz grup annelerimiz ve ev hanımlarımız. Çünkü onların kulaktan kulağa etkileşim ağları çok geniş. Biz de açıkçası bundan faydalanmak istiyoruz. Beykoz'da bölgesel olarak madde, tütün ve alkol konusunda tehlikeli seviyede bağımlılık söz konusu" ifadelerini kullandı.

Çeşitli konularda fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda, Talha Uçar gazetecilerin de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü de tebrik etti.

Öte yandan Yeşilay Elçileri projesi ile toplumla doğrudan ilişkili olan meslek grupları, yerel yönetimler, muhtarlar ve esnaflar başta olmak üzere yerel dinamiklerin bağımlılık olgusuna karşı bir söylem ve duruş geliştirilmesinin de amaçlandığı kaydedildi.

Kimler Yeşilay Elçisi olabilir?

Bağımlılıklar konusunda hassasiyeti ve mücadele bilinci yüksek,
Bağlı olduğu şube tarafından organize edilen farkındalık artırıcı eğitim ve değerlendirme toplantılarına aktif katılım sağlayan,
İletişime açık,
Bulunduğu bölgede ikamet eden kişilerle, özellikle çocuk ve gençlerle iletişimi kuvvetli,
Sosyal sorumluluk düzeyi yüksek,
Gönüllü çalışmaya yatkın.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz