Sağlık

Yenimahalle Aile Sağlığı Merkezi’nin İnşaatı Sürüyor

Yenimahalle Aile Sağlığı Merkezi’nin İnşaatı Sürüyor
2014.08.15 00:00
| | |
5362

Beykoz Belediyesi’nin yapımına başladığı Yenimahalle Kültür ve Aile Sağlığı Merkezi’nin inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor.

İlçeye yeni, modern kültür merkezleri ve hizmet binaları kazandıran Beykoz Belediyesi ilçenin en büyük mahallelerinden olan Yenimahalle’ye de bir hizmet binası kazandırıyor.

Her katı 240 m2 kullanım alanına sahip olması planlanan merkezde, ilçe sakinleri sosyal, kültürel ve sağlık hizmetlerini geniş bir yelpazede alabilecek. Merkezde kültür-sanat kursları için eğitim sınıflar ile panel, seminer ve toplantılar için bir de salon yer alacak.   

Yeni hizmet binasının zemin ve birinci katı Aile Sağlığı Merkezi olarak inşa ediliyor. Merkez tamamlandığında mahalle sakinleri aile sağlığı standartlara uygun ferah bir ortamda alacak.

1. ve 3. katları ise gençlerle öğrencilere yönelik içinde derslikler, kütüphane ve toplantı odası bulunan etüd merkezi olarak hizmet verecek.  

Engelli Erişimine Uygun

Engelli ilçe sakinlerinin erişimine ve kullanımına uygun tasarlanan Yenimahalle Kültür ve Aile Sağlığı Merkezi’nin en üst katı kafeterya olarak hazırlanıyor. Merkezin bodrum katında ise spor salonu yer alacak.  

Beykoz Belediyesi Yenimahalle Kültür ve Aile Sağlığı Merkezi kapsamında hizmet binasının yanındaki muhtarlık binasını da yeniliyor.

Merkezin 2014 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.   

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Yenimahalle, Kültür ve Aile Sağlığı Merkezi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"