Yeniden Refah Partisi Örnekköy’de dert dinledi

  • 0
  • 7109
Yeniden Refah Partisi Örnekköy’de dert dinledi
Yeniden Refah Partisi Örnekköy’de dert dinledi
Yeniden Refah Partisi Örnekköy’de dert dinledi
Yeniden Refah Partisi Örnekköy’de dert dinledi
Yeniden Refah Partisi Örnekköy’de dert dinledi
Yeniden Refah Partisi Örnekköy’de dert dinledi
Yeniden Refah Partisi Örnekköy’de dert dinledi
Yeniden Refah Partisi Örnekköy’de dert dinledi
Yeniden Refah Partisi Örnekköy’de dert dinledi
Yeniden Refah Partisi Örnekköy’de dert dinledi

Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Yönetimi Örnekköy Mahallesinde esnaf ziyareti yaptı. Burada kalabalık bir vatandaş topluluğunca karşılanan Refah Partililere ilgi yoğundu.

Oldukça kalabalık bir heyetle Örnekköy’e giden Yeniden Refah Partililerin arasında İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mahir Karal’da vardı.

Örnekköy çay ocağında vatandaşlarla bir araya gelen Refah Partililer burada vatandaşların sorunlarını dinledi. Kısa süre önce bölgede yaşanan yıkımların konu olduğu toplantıda yaşanan sıkıntılar dile getirilirken, yine bölgede satışa çıkarılan 2B arazileriyle ilgili Beykoz Belediyesi’nin belirlediği rayiç bedeller tartışma konusu oldu. Rayiç bedellerin çok yüksek olduğundan yakınan vatandaşlar bu ücretleri ödeyemeyeceklerini dile getirdi.

Vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mikail Akyıldız, yaşananlardan derin üzüntü duyduklarını ellerinden geldiği kadar vatandaşları endişeye sevk edecek gelişmelerin önüne geçmeye çalıştıklarını ifade ederek, “biz çözüm makamlarında değiliz. Ancak muhalefet partisi olarak sizlerin sorunlarını dile getirip, ilgililere yönelik bir dikkat çekme gayreti içerisinde olabiliriz” dedi.

Başkan Akyıldız, Örnekköy’e ilk kez bir siyasi kimlikle gittiğini daha önce gerek iş adamı gerekse sosyal çalışmaların içinde olan bir insan olarak defalarca Örnekköy’e geldiğini ve elinden geldiğince vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştığını söyledi.

Biz yaptırım gücü olan bir partiyiz

Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mahir Karal’da Genel Merkez politikalarına yönelik açıklamalarda bulundu. Ayasofya’nın ibadete açılmasında Dr. Fatih Erbakan’ın ifadelerinin büyük katkısı olduğunu dile getiren Karal, “aileyi yok eden, İstanbul sözleşmesi denilen faciayı yine Genel Başkanımız ve teşkilatlarımızın büyük çabasıyla gündeme taşıdık. Biz iktidar değiliz ama yaptırım gücü olan bir partiyiz.” diye konuştu.

“6984 Sayılı bir yasa var. Bu yasada yine aileyle ilgili facia durumlar var.  LGBT'yle ilgili iktidarın çok yoğun bir şekilde izin verdiği durumlar var. İçişleri Bakanlığına bağlı bu derneklerin açılması. Sonuçta siz izin vermezseniz bu dernekler açılamaz” cümlelerine yer veren Karal, “yine Genel Başkanımız teşkilatlarıyla birlikte LGBT'yle ilgili çok büyük bir savunmaya geçti.” dedi.

Biz bazı şeyleri konuşurken halktan neler gidiyor

“Bir erkeğin bir erkekle, bir kızın bir kızla evlenmesi aynı evde yaşaması. Erkeğin kız olması kızın erkek olması ameliyatlar şu an devlet hastanelerinde ücretsiz yapılıyor. Bakın biz bazı şeyleri konuşurken halktan neler gidiyor? Neler yapılıyor? Ama muhterem Genel Başkanımız yine burada hükümete bir baskı uygulayarak bunun da yapılanmasını şu an durdurdu.” cümlelerine yer veren Mahir Karal şöyle devam etti:

Bir insan mezara kadar çalışmaz

“Ondan sonra hemen CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı konuşmaya başladı. İçişleri Bakanımız yavaş yavaş bu konuyu gündeme getirmeye başladı. Son olarak yine EYT'yle ilgili biliyorsunuz insanların bir sürü sorunu vardı. İnsanların kazanılmış hakları vardı. Bir insan mezara kadar çalışmaz. Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir şey yoktur. Çünkü bir ülkenin imkanları vardır. Yine Genel Başkanımız sağ olsun bunu dile getirdi. Birçok yerde gündem yaptı. EYT ile ilgili noterden tasdikle söz verdi. Yine geçtiğimiz günlerde hükümet bununla ilgili de bir adım attı.

Bizim sesimiz çok gür çıkıyor

Bizi desteklerseniz inanın buradaki bu sorunları Mikail Başkanımız çok yüksek yerlere iletebilir. Bizim sesimiz çok gür çıkıyor. Biz küçük bir parti değil, çok büyük bir partiyiz ve şu anda inanın yüzde on, on beş bandında bir güce sahibiz.

Siyasi partiler bizden randevu talep ediyorlar

Biz pazar terazilerindeki üç kilo, beş kilo, on kiloluk, iki kiloluk tartıların şu an tartamadığı terazideki bir kiloluğuz. Nereye koyarsak ağırlığımızı orası ağır basacak. Biz bunu biliyoruz ve bütün siyasi partiler şu an bizden randevu talep ediyorlar.

Yeniden Refah Partililer vatandaşların sorunlarını dinledikten sonra bölgede esnaf ziyareti yaptı. Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın selamını ileterek ziyaret yapan İlçe Başkan Mikail Akyıldız’a vatandaşlar samimiyetle yaklaşırken Yeniden Refah Partisine bölge halkının ilgisi olduğu gözlendi.

Haber Merkezi 

Anavatanlılar Beykoz’da hasret giderdi
Önceki Anavatanlılar Beykoz’da hasret giderdi
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz