Yeniden Refah Partisi gençliği Beykoz’dan ışık alacak

  • Güncelleme: 29.09.2019 14:26
  • Okunma: 8331 kez
  • Yorum: 0
Dr. Fatih Erbakan’ın kurmuş olduğu Yeniden Refah Partisi’nin, Gençlik Kolları Genel Başkanlığı’na Beykoz’dan bir isim getirildi.
Yeniden Refah Partisi gençliği Beykoz’dan ışık alacak

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın kurmuş olduğu Yeniden Refah Partisi’nin, Gençlik Kolları Genel Başkanlığı’na Beykoz’dan bir sim getirildi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan tarafından Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı görevine, Beykoz’dan Yunus Emre Taşcı atandı. Siyaset ve iş dünyasının tanınmış genç simalarından olan Taşcı'nın Gençlik Kolları Başkanı olması Yeniden Refah teşkilatlarında heyecan uyandırdı. 

Geçmiş dönemlerde Milli Görüş Hareketi bünyesinde birçok görevde bulunan Taşcı, yeni görevine ilişkin yaptığı açıklamada "Muhterem Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'ın şahsımıza olan güveni bu hayattaki en büyük onur kaynağımız olduğu gibi aynı zamanda son derece ağır bir yük olarak omuzlarımıza yüklenmiştir. Kendisini mahcup etmemek için Cenab-ı Hakk'tan nusret niyaz ediyorum. Yeni görevimizde ilk hedefimiz Yeniden Refah Partimizin 1. Olağan Kongresi'nde on binlerce genç kardeşimiz ile Muhterem Genel Başkanımızın arkasında yürümektir. Allah-u Teâlâ bu yeni görevimizde bizlere muvaffakiyetler nasip etsin." ifadelerine yer verdi.

Yunus Emre Taşçı kimdir?

10.08.1988 İstanbul doğumlu olan Yunus Emre Taşcı, aslen Erzincan’lıdır. İlköğretim’i İstanbul’un Güngören İlçesinde tamamladıktan sonra Bakırköy Lisesi’ni bitirmiştir.

Lisans Eğitimi’ni ise 2013 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (ing.) Bölümü ile tamamlamıştır.

Sonrasında Nişantaşı Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olan Yunus Emre Taşcı, Halen İstanbul Kent Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik Yüksek Lisans Programı’nda Eğitim hayatına devam etmektedir.

İş hayatında; Gıda, Klasik Sanatlar ve Havacılık gibi farklı sektör ve alanlarda yönetici olarak çalışmıştır. Halen Havacılık Sektöründe yönetici pozisyonunda çalışma hayatına devam etmektedir. Bunun yanı sıra gıda sektöründe hizmet veren bir işletmenin ortağıdır.

Teşkilat çalışmaları

Henüz İlköğretim yıllarında Anadolu Gençlik Derneği Okul Temsilcisi olarak başlayan, teşkilat çalışmaları birçok Milko, dernek ve vakıfta süregelmiştir.

Sırasıyla;

AGD Güngören İlçe Ortaöğretim Komisyonu Başkanlığı

AGD Güngören İlçe Teşkilat Başkanlığı

AGD İstanbul Aydın Üniversite Temsilciliği

AGD İstanbul İl Üniversiteler Komisyon Üyeliği

Saadet Partisi Güngören İlçe Yönetim Kurulu Üyesi

Erbakan Vakfı İstanbul Gençlik Kolları 1. Bölge Bşk.

Erbakan Vakfı İstanbul Gençlik Kolları 3. Bölge Bşk.

Erbakan Vakfı İstanbul Gençlik Kolları Teşkilat Bşk.

Erbakan Vakfı İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Dış İlişkiler Birim Başkanlığı

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı

Görevlerinde bulunan Yunus Emre Taşcı, halen çalışmalarına Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı olarak devam etmekte ve Gençlik Kolları Genel Başkanlığı’na vekalet etmektedir.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz