Spor

Yeni ve centilmen Rüzgarlıbahçe

03.07.2015 23:08
| | |
4659

Beykoz’un gönüllülerden oluşan tek kulübü olan Rüzgarlıbahçe centilmenliği ile dikkatleri çekmeyi başardı.

Kısa sürede mahalle ile bütünleşme düşüncesinde olan, ne kadar çok çocuk ve genci bünyesindeki aktivitelere katabilirse kendini mutlu addeden ve gönüllülerden kurulu bir kulüp Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü, geride bırakılan sezonda hem futbol müsabakalarındaki centilmenlikleri, hem de sosyal hayatın zirvesinde olan kulüp yöneticileri gönüllerde çok farklı bir yer edindiler.

Hele ki yaptıkları bir şey var ki spor kamuoyunda bir hayli ses getirdi, örnek gösterildi. Mahallelerindeki Sağlık Ocağına EKG Cihazı almak için başlattıkları ve de başardıkları kampanya. Kimi 1 lira, kimi 5 lira, biraz daha hali vakti yerinde futbolcu çocuklar harçlıklarından arttırdıkları 10 lirayı bu iş için vermekten çekinmedi. Milli, dini ve diğer özel günlerde yaptıkları faaliyetler, programlar ile de ayrı bir dikkat çektiler.

Antrenman sahaları yoktu, kendisine kapılarını açan Kavacıkspor sahasına gidecek toplu ulaşım aracı, bir minibüs bile bulamadılar, kamyon kasasında çok antrenmana gittiler, hiç de bu durumdan gocunmadılar... İçlerinde spor yapma, futbol sevdalarına hiçbir engel tanımadılar... Geriye dönüp baktıklarında 1 sezonun izlerini, yaşananları hayatları boyunca unutmayacaklar...

Rüzgarlıbahçespor Kulübü kuruluş çalışmaları esnasında az sıkıntı yaşamadı, bırakın ilçe spor camiasından çıkan, "Bu kadar kulüp varken sahası bile olmayan kulüp de neyin nesi " cümlelerine kulaklarını kapattılar. Bizzat kendi mahallelerinde bile aykırı seslerin muhatabı oldular.

Bir avuç gönüllü ile çıktılar, diğer bir avuç gönüllü ile yeni yönetimi ile yollarına devam etmekteler. Mahalle Muhtarı ve son yapılan kongre ile Kulüp Başkanlığına da gelen Sedat Altun, İlk Başkan Fatih Aydın, Yöneticiler Ali Evlimen, Bayram Taşkıranlar ve diğer gönül erleri ile mahalleye renk kattılar, unutulan bir mahalleyi yeniden ilçe gündemine aldırmayı başardılar. Şimdi 2015-16 sezonuna daha da bir umutla, heyecanla beklentileri yüksek bakmaktalar...

Geçen sezon kuruluşunun ardından İstanbul Amatör Lig Futbol müsabakalarına katılım sağlayan Rüzgarlıbahçespor'da 2015-16 Sezonu 25 Temmuz 2015 Cumartesi günü başlayacak.

Kulüp Yönetiminden yapılan açıklamada ilk etapta U15 ve U17 Yaş Grubu takımlarındaki futbolcuların antrenmanların gerçekleşeceği bilgisi verildi.

Rüzgarlıbahçespor Kulüp Başkanı ve aynı zamanda Muhtarı olan Sedat Altun yaptığı açıklamada, "Geçen sezon yeni kurulmuş bir ekip olmamıza karşın değişik yaş gruplarında semtimizi başarı ile temsil etme gayretinde olduk. Ben öncelikle bu geçiş sürecinde gerek yönetim kurulumuzda, gerekse Teknik Kadromuzda yer almış olanlara ve futbolcularımıza bir kez daha teşekkürlerimiz iletmek isterim. Her yeni kurulan kulüp de olduğu gibi, hatalarımız en asgari seviyeye indirdik, zamanla tecrübe kazandık. Sahada centilmence bir mücadele içerisinde olduk. İlk gol sevincini, ilk puan sevincini ve de ilk galibiyet coşkusunu hep birlikte yaşadık" diye konuştu.

Rüzgarlıbahçe mahallesinin spor kulübü olarak yaşadıkları antrenman sahası sorununu Beykoz Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Halı Saha tesislerine kavuştuktan sonra çözeceklerinin altını çizen Başkan Sedat Altun, "Bu andan sonra mahallemiz sakinlerini çocuklarını kulüplerine göndermek için daha da bir istekli olacaktır. İnşallah yapılacak halı sahamızın açılış törenini hep birlikte yapacağız." dedi.

Rüzgarlıbahçespor Altyapı Takımlarının Çalıştırıcısı, futbolcuların Özkan Abisi, Özkan Baş ise yeni sezona ilişkin yaptığı açıklamada, "Geçen sezon doğrusunu söylemek gerekir ise hiç de kolay geçmedi. Ancak biz bu işe inanarak yola çıkanlar olarak, sorunların üstesinden gelme gayretinde olduk. Teknik açıdan olaya bakarsak, mutlak surette bir sahaya ihtiyaç duyduğumuz bir gerçek. Sağ olsun Kavacıkspor bizlere tesislerini açtı, kulüp olarak bize rehberlik etti, bu süreci atlatmamızda çok yardımlarını gördük. İnşallah mahallemize yapılacak olan Halı Sahanın yapılıp açılması ile birlikte üzerimizden büyük bir yük kalkacak. Daha güzel, sağlıklı, nezih bir ortamda çalışma imkânı bulabileceğiz. Yeni sezon çalışmalarımıza sezonun ilk yaş grup maçları olan U15 ve U17Yaş Grubu takımlarımızın antrenmanları ile başlayacağız. Şimdiden yeni sezonun tüm ilçemiz takımları açısından hayırlı-uğurlu olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü, Sedat Altun, Özkan Baş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"