Makaleler

Yeni sezon hazırlıkları...

2014.08.05 00:00
| | |
3728

Sıcakların iyice belirgin bir hal aldığı şu güzelim Yaz Mevsimini değerlendirebilenler ne mutlu!

Yıllardır sporun ve de futbolun içerisindeyiz, eskiden liglerin bitimi ile ortaya çıkan boşluğu nasıl dolduracağız diye kara, kara düşünmekte idik. Nitekim o dönemlerde bir futbol takımı 3 ana kategoride liglere katılabilmekte idi... yani A Takım, Genç Takım ve 14-16 ( Yaş Jünyor Takım )...dolayısı ile sezonlar erken biterdi. Şimdilerde ise bir sezon tamamlandığı anda neredeyse birkaç gün sonra diğer sezon için hazırlıklar, antrenmanlar başlamış olmakta.

Tabii ki bu durum bizlerin çalışmaların da yoğu kılmakta... Bazı ortamlarda dillendirdiğim gibi, neredeyse “Bebekler Ligi” kurulacak gibi...10, 11, bu sezon 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19 ve A Takımlar ile müthiş bir hareketlilik yaşanmakta.  Her yaş kategorisine giren kulüplerimiz olduğu gibi, bir-ikisi ile sınırlı kalanlarda olmakta. Bun da mevcut saha durumlarının da etkisi olmakta. Ben şahsen Beykoz ilçesinin İstanbul’da spor tesisleri yapılabilecek alanlar bakımından en şanslı ilçe olduğu kanaatimi hala devam ettirmekteyim.

KAVACIK TRAFİĞİ 10 YILDA ÇÖZÜLEMEDİ GİTTİ!

Beykoz’da Yaz mevsimi kimine göre mükemmel geçmekte, kimine göre ise trafik çilesi demek. Bizler gibi ekmeğini ilçe dışından Boğazın karşı yakasından temin edenler için trafik çilesi bitip tükenecek gibi görünmüyor. Özellikle Kavacık Kavşağı yani mezarlık yanındaki yolda bir türlü bitmeyen çalışmalar, mübarek Ramazan ayında da sıkıntıları yaşattı. Hele İETT duraklarından çıkıp Köprü yolu istikametine gidince sağ taraftaki düzenleme çalışmaları yolu daraltınca, bizzat Hasan Yavuz istikametinden İETT aktarma bölgesine 45 dakika tuttuğumu söylersem yalan olmaz.  Ne yapılacak ise biran önce yapılmalı, ben bile o güzergâhları sürekli kullanan bir olarak çalışa yapan işçilere falan rast gelemiyorum.

Şunu bir vatandaş olarak da sormadan geçemeyeceğim, “Bu ilçede trafik düzenleme yetkisi acaba kimde?” sabah ve akşam saatlerinde ne bir Belediye ne de bir Emniyet-Trafik ekibi ortalarda görülmüyor da... Oysa aynı saatlerde işine giden ya da işinden çıka insanların kafalarından geçeni burada Yazmaya kalksam! Ben defalarca sıkıntıları yazdım, Beykoz’da birileri ise görmezden, duymazdan gelmeye devam etti...1o sene süren bir yol-kavşak-istimlâk olayının bir örneği daha var mı? Ya hu neredeyse 3.köprü hizmete girecek bir sene sonra Kavacık Trafiği daha çözülememiş.

PAŞABAHÇESPOR’A DİKKAT!

Biz yeniden spora dönecek olursak, bu sezon iddialı mı iddialı bir Paşabahçespor takımından bahsetmeden duramayız. Benim de çok eskiden beri tanıdığım, futbolculuk dönemlerini bildiğim, birçok ortak dostumuzun olduğu Coşkun Okur’un Kulüp Başkanlığına gelmesi ile yeşil-kırmızılı camiada bir hareketlenme yaşandı. Antrenör Fahrettin Eldek’in verdiği liste doğrultusunda transferlerin tamamı yapılıp kadroya dâhil edildi. İdari ve Teknik heyete İskender Közen ve Zafer Keleş’de dâhil oldular, kendilerine hayırlı uğurlu olsun temennilerimi iletmek isterim. Ben şahsen bu sezon Paşabahçespor’u maçlarını sıkı bir takibe alacağım.

Öte yandan sahaları ile ilgili müjdeli haberler bekleyen Çavuşbaşıspor ve Kavacıkspor, inşallah suni çim sahalarına kavuşur, Küçüksu Yenimahallespor idman sahasına kavuşur, Beykoz Stadı yenilenir, Beykoz Arena Projesi'nde zamanı uzatan kayalar yerinden sökülür, Anadolukavağı’na o bildiğimiz yere bir antrenman sahası yapılır, Kanlıcaspor Tekke Mevkii sahasına inşallah kavuşur diyor ve de yeni sezonun hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Anahtar Kelimeler: Çavşbaşıspor, Kavacıkspor, Paşabahçespor, Arena

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"