Yeni eğitim ve spor sezonu başlarken

  • 09.09.2018 17:22
  • Okunma: 5883 kez

Talip ERCAN


Yazıma başlarken öncelikle yeni eğitim ve spor döneminin hayırlı-uğurlu olması dileklerimi iletmek isterim.

Evet, bu kış mevsimi gerçekten de zor ve sıkıntılı geçecek gibi… Ülke olarak maruz kaldığımız ekonomik baskılar sonunda bir biri ardında gelen zamları hep birlikte yaşar olduk. Mademki ortada bir sıkıntı, saldırı ve baskı altına alma hali var, o halde hep birlikte bu durumu göğüsleyip dik durmamız gerekecek.

Tabii ki ortada ne zaman bir kriz anı yaşansa bundan direk etkilenenler dar gelirli aileler olduğu kadar spor kulüpleri de olmakta. Sportif birçok faaliyetler askıya alınmakta, hatta bu sezon da fazlası ile yaşayacağımız gibi sezona başlayan birçok spor kulübü havlu atacak, liglerden çekilmeler başlayacak. Burada hem kulüp yöneticilerinin hem de sporcu kardeşlerimin haklılıkları olabilir ancak gönül ister ki başlandığı gibi sezonun son maçlarına değin gidilebilse.

İşte bu kriz anında gerçekten de alkışlanacak bir çalışma yapan Beykoz Tribünlerinin Temsilcileri olan Boğazın Yargıçları Grubu fertleri Ahmet Akman ve Murat ilhan başta olmak üzere müthiş bir özveri göstererek Beykoz 1908 A.Ş. Futbol Takımının 2018-19 Sezonu Kombine Kart Satışlarında müthiş bir rakama yakaladılar, kulüplerine katkıda bulundular.

Öte yandan Yılların Amigosu Paypay (Erdoğan Sevinç) ve Erdal Diri’nin bireysel anlamdaki kombine kart satışları ile yaptıkları katkıyı bu camia kesinlikle unutmayacak ve de unutmamalı… 600’ün üzerinde gerçekleşen satışları ile gelen rakamlarla futbolcu kardeşlerimize peşinatları verildi. Allah onlardan razı olsun.

Evet dedik ya bu sene gerçekten de zor geçecek… Eğitim çağındaki çocukları için veliler fedakârlık yapmak zorunda kalacak ve de bence de buna o içtikleri sigaraları önce azaltıp sonrasında da tamamen bırakmak sureti ile yapsalar ne de iyi olacak. Bu arada ev halkları olarak tasarruf ile de tanışmanın vakti geldi hatta geçmekte.

Bir odadan diğer odaya geçildiğinde açık bırakılan, ‘birazdan geleceğim kapamayayım’ cümleleri artık son bulmalı, kimsenin seyretmediği, cep telefonlarına, internete takılıp kalındığı anlarda boş, boş çalışmakta olan televizyonlar kapanmalı, suyu israf etmemeli… Bunlar gibi birçok tasarruf tedbirleri alınmalı, bu kriz ortamı bir başlangıç olmalı.

Şahsi düşüncem o ki kesinlikle ve kesinlikle bir spor okuluna giden öğrenciler, çocuklarımız, gençlerimiz üzerinden tasarruf tedbirleri almayalım, 3 dal sigaradan vazgeçmez iken, artık spora para veremem bahanelerine sığınmamalıyız.

Son cümlemde yeni spor sezonunun da tüm branşlar nezdinde hayırlı, uğurlu olmasını ilçemiz adına pozitif kazanımları da beraberinde getirmesini niyaz ediyorum.

Anahtar Kelimeler:

Yazarın Yazıları